Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Totálny skrat 79-ročnej dôchodkyne zo stredného Slovenska. Úmyselne zapálila dva domy, urobila to z pomsty

Škody presahujú 110-tisíc eur.


Pred dvomi týždňami niekto založil požiare dvoch rodinných domov v Bartošovej Lehôtke pri Žiari nad Hronom, píše portál noviny.sk. Dve staršie ženy pred plameňmi ušli v poslednej chvíli. Ako zistila polícia, za požiarmi stála 79-ročná dôchodkyňa.

„Žena bola obvinená pre všeobecné ohrozenie a poškodzovanie cudzej veci,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková. Dokonca ju zachytili priemyselné kamery, ako v inkriminovanú noc kráča po ulici aj s bandaskami s horľavinou. Dôvodom mala byť pomsta, seniorka mala údajne spory o pozemky práve s majiteľmi domov, ktoré podpálila, informuje portál.

Mohlo by ťa zaujímať:

Žiada výkupné 100-tisíc eur. Takto vyzerá údajný email, v ktorom sa anonym vyhráža slovenským školám

„79-ročná žena úmyselne zapríčinila požiare rodinných domov v obci Bartošova Lehôtka. Spôsobila škody za viac ako 110-tisíc eur,“ dodala hovorkyňa. Žena podľa polície najprv úmyselne podpálila hospodársku budovu, neskôr aj rodinný dom, z ktorého policajti spolu s hasičmi evakuovali jeho obyvateľov.

Občania zorganizovali zbierku

Obvinená seniorka pritom podľa katastra prepísala svoj dom na príbuzných ešte pred mesiacom, preverujú, či to nesúviselo s jej plánom. Po prevalení prípadu sme už dôchodkyňu v Bartošovej Lehôtke nenašli, podľa miestnych odišla k príbuzným.

Dve staršie ženy, ktoré unikli z horiaceho domu, sú nateraz u rodiny. Susedia prejavili obrovskú vlnu solidarity, zorganizovali brigádu a dočasne prekryli strechu. Nápomocná je aj obec, ktorá zorganizovala zbierku.

požiar, oheň
Shutterstock/Ilustračné foto

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.