Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Niektoré veci, ktoré denne používame, sú občas na obsluhu jednoduchšie ako samotní muži a ženy. K veciam dostávame rôzne dlhočizné návody na použitie, aj keď sa to všetko vieme dovtípiť. Pri mužoch a ženách býva však spomínané „dovtípenie sa“ poriadne náročné.

Pochopiť opačné pohlavie býva niekedy veľmi ťažké, preto by sme boli občas radi, ak by sme ku človeku dostali aj návod na použitie. Samozrejme, bolo by to príliš jednoduché a romantické filmy by veľmi nemali z čoho ťažiť. Každý by však aspoň raz za čas prijal malý ťahák.

Tim Mossholder, Unsplash

Návod na použitie muža

Už to dávno nefunguje tak, že muži sú tí, ktorí „lovia“ ženy a ženy sú tie, ktoré čakajú na náznaky od mužov. Nie, nie. Česť výnimkám, ktoré sa zdajú byť z inej planéty. V prípade, že chcete v mužovi vzbudiť záujem, musíte mu vysielať jasné signály. Nie, dymové nepomôžu.

Nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Musíte mu ukázať, že sa zaujímate, ale nie to, že ho po nociach stalkujete a viete o každom jeho kroku.

Mubariz Mehdizadeh, Unsplash

Vo všeobecnosti na mužov platí:

1. Udržiavajte ho pri izbovej teplote a zabezpečte pravidelný prísun tekutín, ktorý sa do veľkej miery skladá z piva.

2. V prípade, že je muž nesvoj, treba ho nakŕmiť, občas je hladný častejšie, ako si myslíte.

3. Netreba to so starostlivosťou preháňať, mohol by si na ňu rýchlo zvyknúť.

4. Príliš veľa času stráveného spolu vážne ohrozuje psychické aj fyzické zdravie nielen muža, ale aj vás. Zvážte preto, ako často sa budete vídať.

5. Mužovi musíte všetko povedať priamo. Nerozumie žiadnym vašim náznakom, zdieľaniu pesničiek na sociálnych sieťach a ani odkaz na tie hodinky im nepomôže. Musíte im ukázať vždy prstom, čo konkrétne chcete, inak to nepochopí.

Attentie Attentie, Unsplash

6. Ktorémukoľvek mužovi musíte nechať priestor na to, aby sa prejavil ako ten silnejší, ochranár, jednoducho muž. Nerobte z neho chlapca. Nechajte ho podať vám niečo z najvyššej poličky, opraviť vám lampičku a zobrať vám drink na bare.

7. Odporúča sa netýrať mužov tým, že ich budete so sebou ťahať na spoločné nákupy, dámske jazdy, drinky s dáždničkami, balet a podobné podujatia. Neprospieva to ani jemu a už vôbec nie vám. Nájdite si kamarátky.

8. Neobmedzujte jeho slobodu. Nie je to kanárik, ale muž, preto ho nedržte v klietke. Nezakazujte mu vychádzky von s kamarátmi a ani sa na neho nepozerajte škaredo, keď povie, že má svoje plány.

9. V prípade dočasnej práceneschopnosti, teda soplíka, máte dve možnosti. Odísť a prečkať, kým to nevyleží alebo mu venovať svoje mentálne zdravie, kým ho budete obskakovať. V tomto momente muž potrebuje všetko a nie je to ten hrdina, ktorý vás prišiel zachrániť na koni.

10. Prekvapujte ho. Síce možno nadáva, keď sa maľujete a hovorí, že nenalíčená ste najkrajšia, ale občas neuškodí zjaviť sa mu vo dverách v sexy spodnej bielizni a decentným make-upom.

Julián Gentilezza, Unsplash

Návod na použitie ženy

Ženy sú naozaj komplikované. Niekedy sú komplikované aj samé pre seba a nerozumejú si. Mieša sa v nich mnoho emócií, ktoré niekedy nevedia ovládnuť. Aká by to však bola sranda, ak by to tak nebolo?

Court Prather, Unsplash

Vo všeobecnosti na ženy platí:

1. Nebojte sa robiť prvé kroky. Ak vás chytá za rameno, za nohu, za ruku, akokoľvek sa k vám približuje, nie je to náhoda.

2. Rovnako ako mužov, je aj ženy dobré udržiavať pri izbovej teplote. Dôraz treba hlavne klásť na to, aby boli nohy v teple.

3. V prípade menštruácie buďte nablízku a pripravte sa na všetko. Nič nepokazíte tým, keď budete mať so sebou nejaké slané aj sladké pochúťky. Odpustite si v tomto období akékoľvek kritické poznámky.

4. Buďte k nej úprimný. Avšak, netreba to preháňať. Ak jej chcete povedať, že má obočie ako Brežnev, klaďte dôraz na výber slov.

5. Ak pozorujete na žene miernu nervozitu, zoberte ju niekam jesť. Nepodstupujte riziko, že odmietnete miesto, ktoré navrhne ona.

Pablo Merchán Montes, Unsplash

6. Komplimentov nikdy nie je málo.

7. Pripravujte jej prekvapenia. Pýtajte sa jej kamarátok, kamarátov a blízkych, čo má rada, ak si tým nie ste istý. Odporúčame nevoliť prekvapenia v podobe milenky alebo 3-minútového sexu.

8. Počúvajte ju. Síce je vedecky dokázané, že muži ťažšie vnímajú ženský hlas, ale aspoň sa pokúste. Ženy nepotrebujú africký priemer v gatiach, ale človeka, ktorý sa zaujíma a záleží mu na nej.

9. Ak je jej odpoveď na akúkoľvek otázku nič, pripravte sa na najhoršie. Zaujímajte sa a buďte vytrvalý v kladení otázok.

10. Ukážte jej, že sa o ňu viete postarať, môže vám dôverovať, ochránite ju, no neobmedzujte jej slobodu. Všetkého veľa škodí.

Alex Iby, Unsplash

Samozrejme, nedá sa vytvoriť všeobecný návod, ktorý by nám pomohol pri každom človeku. Potom by to spoznávanie nebola taká sranda. Či už ide o mužov, alebo o ženy, humor, rešpekt, dôvera a vzájomne pochopenie je kľúč k fungovaniu každého vzťahu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť