Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Väčšinu z nás dojíma pohľad na malé šteniatka, mačiatka, a preto máme ihneď tendenciu sa s nimi maznať a prehovárať k nim čudným jazykom. No rovnako ako človeka vedia „roztopiť“ tieto chlpaté stvorenia, dokáže to aj také malé tulenie mláďa, obzvlášť, keď vám ešte k tomu kýva do kamery.

Fotograf Johan Siggesson, o ktorom píše portál Bored Panda, sa vybral na výlet na známu pláž Horsey, ležiacu neďaleko anglického mesta Norfolk. Popritom urobil niekoľko takýchto veľmi vydarených záberov tuleniatka, ktoré sa teda fotografovho objektívu vôbec nehanbilo!

Gepostet von Johan Siggesson Photography am Montag, 30. Dezember 2019

Malý model

Tulenie mláďa ako keby s radosťou spolupracovalo s objektívom a pózovalo ostošesť. Na niektorých fotkách sa javí, že kýva do fotoaparátu, na ďalších, že strúha pózy ako taká manekýnka. Mláďa teda poskytlo oveľa viac ako iba suchopárne pozorovanie tuleňov.

Fotograf ale podotýka, že aj keď sa zdá, že ho fotí v bezprostrednej blízkosti, je vzdialený takých desať až pätnásť metrov, tak ako to povoľuje zákon.

Gepostet von Johan Siggesson Photography am Montag, 30. Dezember 2019

Tisícky mláďat ročne

Ako píše aj Bored Panda, nie je zriedkavé vidieť, ako sa v týchto končinách opaľujú tulene, skôr naopak. Pláž je totižto známa ich výskytom a rodia sa tu tisícky tuleních mláďat ročne, a to v období od novembra do januára.

Severne od pláže Horsey sa nachádza prírodná rezervácia Blakeney Point, ktorá ponúka útočisko tuleňom obyčajným a tuleňom sivým. V rezervácii sa vyskytuje najväčšia kolónia tuleňov v Anglicku, každoročne sa tu narodí viac ako tritisíc mláďat ročne.

Gepostet von Johan Siggesson Photography am Montag, 30. Dezember 2019

Tuleň celebrita

Zábery rozkošného tuleniatka mali veľký úspech, keďže ich zdieľali rôzne medzinárodné médiá. Vďaka tomu potešil pohľad na „malého modela“ milovníkov zvierat po celom svete.

Zdroj: Bored Panda


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.