Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Toto je 10 najhoršie platených pracovných pozícií na Slovensku. Je medzi nimi aj tvoja?

Smetiara či údržbára medzi nimi nenájdeš.


Stretávaš sa s týmito pracovnými pozíciami dennodenne. Sú nevyhnutné pre náš komfort a bez nich by sme nedokázali fungovať.

Avšak, ľudia, ktorí vykonávajú tieto povolania, sú finančne horšie ohodnotení než ostatní. Magazín TREND na základe údajov z portálu platy.sk analyzoval desať povolaní, ktoré disponujú nízkym finančným ohodnotením.

10. Obsluha čerpacej stanice

Ľudia pracujúci na čerpacích staniciach alebo automatizovaných autoumyvárkach zarábajú minimálne 817 eur v hrubom. Táto suma predstavuje dolnú hranicu platovej škály, ktorá môže dosiahnuť až 1 885 eur. Zamestnanci zodpovední za pokladňu, administratívu alebo vedenie čerpacej stanice majú možnosť priblížiť sa k tejto sume. Taktiež existuje možnosť postupu z tejto pozície na pozíciu kuriéra, predavača alebo pokladníka.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

9. Robotník/čka

Táto pozícia ponúka minimálnu odmenu vo výške 811 eur a zahŕňa pomocné práce a manuálne činnosti v priemyselných podnikoch, na stavbách, v lesoch a podobne. Zamestnanec na tejto pozícii môže byť zodpovedný aj za jednoduché opravy a údržbu strojov a zariadení.

8. Kvetinár/ka

Prekvapujúce môže byť, že dolná hranica platu v tomto pomerne obľúbenom povolaní dosahuje iba 805 eur. Okrem predaja kvetov a vencov má kvetinár na starosti aj ich viazanie, aranžovanie a navrhovanie kvetinových výzdob, poskytuje tiež poradenstvo pri pestovaní rastlín.

Shutterstock
7. Kurič

Povolanie kuriča je oblasť, v ktorej (na rozdiel od robotníkov) nepracujú ženy. Dolná hranica mzdy pre túto prácu sa pohybuje len okolo 798 eur, pričom najlepšie platení kuriči môžu dosiahnuť až 1 798 eur.

6. Stylista/ka, vizážista/ka

Minimálna hrubá mzda pri tomto povolaní začína na 787 eurách mesačne. V tomto prípade je však strop mzdy vyšší ako u predchádzajúcich prác a presahuje dvetisíc eur.

Je to však práca, ktorú mnohí vykonávajú ako živnosť, takže pracovné portály neponúkajú veľa príležitostí. Niekedy sa však objavujú inzeráty v obchodoch s kozmetikou, kde ľudia okrem tejto práce zabezpečujú aj dokladanie tovaru alebo prácu za pokladňou.

Toto je 10 najhoršie platených pracovných pozícií na Slovensku. Je medzi nimi aj tvoja?
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.