Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Kto patrí k najlepšie plateným herečkám súčasného filmového sveta? Presne na to sa pozrieme v tomto článku, kde ti predstavíme 10 najlepšie zarábajúcich ženských herečiek. V pokračovaní sa následne pozrieme na najlepšie zarábajúcich hercov.

Keďže rok 2020 je stále v plnom prúde, zohľadňovali sme pri písaní informácie o zárobkoch hercov za minulý rok (ako ich uvádzal napríklad magazín Forbes). Bez ďalších rečí sa však už poďme pozrieť na 10 najlepšie platených herečiek. Nech sa páči.

10. Ellen Pompeo

Desiatu priečku obsadila Ellen Pompeo, ktorá sa preslávila najmä prostredníctvom výbornej lekárskej drámy Klinika Grace. Za rolu Dr. Meredith Grey si odniesla aj nomináciu na Zlatý glóbus. Okrem toho sme ju mohli vidieť aj v niekoľkých filmoch, konkrétne Life of the Party či Art Heist.

Za posledný rok sa Ellen podarilo zarobiť 22 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jun-13-ellen-pompeo-1165804135)

9. Charlize Theron

Ďalšou v poradí je Charlize Theron. Tá má na konte mnoho parádnych a úspešných filmov, z poslednej doby stojí za zmienku romantická komédia Stará láska nehrdzavie, dráma Bombshell či nezávislák Tully. Charlize ďalej chystá komiksovku The Old Guard a objaví sa aj v Rýchlo a zbesilo 9.

Za posledný rok si prilepšila o 23 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/charlize-theron-attends-mad-max-fury-298273535)

8. Margot Robbie

Vynikajúca Margot Robbie sa v posledných rokoch poriadne vyšvihla. V jej filmografii nájdeme hitovky, ako Suicide Squad, Birds of Prey, či ambiciózne tituly typu Ja, Tonya, Vtedy v Hollywoode či Bombshell.

Margot by sme mali začuť aj v pokračovaní komédie Peter Rabbit, kde prepožičia hlas jednej z postáv, a vráti sa aj ako Harley Quinn v novom stvárnení Suicide Squad v réžii Jamesa Gunna.

Za rok 2019 pribudlo Margot Robbie na účet 23,5 milióna dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/margot-robbie-los-angeles-premiere-legend-444084355)

7. Elisabeth Moss

Elisabeth Moss tiež náramne ide karta. Skvelá herečka pozbierala mnoho ocenení za svoj výkon v dystopickom seriáli Príbeh služobníčky, ale okrem toho bola aktívna aj na filmovom poli. Zahrala si v kvalitných kúskoch, ako Her Smell, My či Neviditeľný. Uvidíme ju aj v novinke Wesa Andersona s názvom The French Dispatch a športovej komédii Next Goal Wins.

Na konte jej za minulý rok pribudlo 24 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/elisabeth-moss-attends-square-photocall-during-665377687)

6. Kaley Cuoco

Šieste miesto patrí Kaley Cuoco, zrejme najviac známej z kultového komediálneho seriálu Teória veľkého tresku. Zahrala si aj vo filmoch Dokonalý svedok s.r.o., Burning Bodhi či Prečo práve on? Momentálne chystá nový seriál The Flight Attendant, na ktorom sa podieľala aj producentsky a scenáristicky.

Za posledné obdobie Kaley Cuoco zarobila 25 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jun-01-kaley-cuoco-1118630123)

5. Jennifer Aniston

Darí sa aj Jennifer Aniston, ktorú väčšina ľudí pozná ako Rachel z legendárneho sitcomu Priatelia. Odvtedy však už prešlo mnoho rokov a Jennifer sa podarilo etablovať aj na filmovom poli. Medzi snímky, v ktorých sa objavila v posledných rokoch, patria tituly Deň Matiek, Vianočná party, The Yellow Birds či Murder Mystery.

Za rok 2019 si Jennifer Aniston zarobila 28 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/jennifer-aniston-world-premiere-her-new-96003251)

4. Nicole Kidman

Fantastickej herečke Nicole Kidman sa tiež darí. Objavila sa v kvalitných kúskoch, ako Zabitie posvätného jeleňa, Oklamaný, Boy Erased, Aquaman či Bombshell. Na pláne má aj muzikálovú komédiu The Prom a objaví sa aj v historickej dráme The Northman.

Za minulý rok si Nicole Kidman prilepšila o 34 miliónov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cannes-france-may-22-2017-actress-646840285)

3. Reese Witherspoon

Reese Witherspoon sa v posledných rokoch tiež darí, a to najmä v prípade televíznych projektov. Za úlohu v seriáli Big Little Lies si odniesla aj viacero ocenení. Momentálne ju môžeme vidieť v dramatickej minisérii Little Fires Everywhere.

Reese Witherspoon za minulý rok zarobila 35 miliónov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/reese-witherspoon-los-angeles-premiere-wrinkle-1050824183)

2. Sofia Vergara

Druhou najlepšie platenou herečkou súčasnosti je Sofia Vergara, známa najmä z populárneho sitcomu Moderná rodina. Vidieť sme ju ale mohli aj vo filmoch Bent, The Con Is On či Bottom of the 9th. Ako porotkyňa bude navyše pôsobiť aj v populárnej talentovej šou America’s Got Talent.

Za rok 2019 jej na účte pribudlo 44,1 milióna dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-dec-05-sofia-vergara-141486613)

1. Scarlett Johansson

A dostávame sa k prvému miestu, ktoré nepatrí nikomu inému než skvelej Scarlett Johansson. Tá v posledných rokoch zarezávala najmä v úlohe Black Widow v marvelovkách, ale našla si čas aj na iné projekty.

Objavila sa tak napríklad v oscarovej dráme Marriage Story či vojnovej satire Králiček Jojo (za oba filmy si odniesla nomináciu na Oscara). Čoskoro ju ešte raz uvidíme ako Black Widow v rovnomennej sólovke.

Scarlett Johansson má za minulý rok na konte 56 miliónov dolárov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-ny-usa-june-11-659146246)

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť