Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Toto je 5 najlepšie zarábajúcich YouTuberov na svete. Sumy sú v desiatkach miliónov dolárov

Rozhodne nejde o malé peniaze.


Popularita stránky YouTube začala vzrastať takmer okamžite po jej založení v roku 2005. Mesačne ju navštívi viac než 1,7 miliardy ľudí, ktorí si chcú pozrieť svoje obľúbené videá, vypočuť pesničky alebo preskúmať nové zákutia, ku ktorým sa doteraz nedostali.

Svojim tvorcom zarobila veľké peniaze a rovnako zmenila život rôznym YouTuberom, ktorí sa vďaka stránke s videami stali populárni a tiež bohatí. Vieš, koľko zarábajú tí najlepší?

Shutterstock

Ako zarobiť na videách

To, koľko peňazí zarobíš, závisí od tvojho publika a od počtu odberateľov. V úvodzovkách ti na začiatku môže pomôcť partnerský program YouTube, najprv však musíš splniť tieto požiadavky: aspoň 1 000 odberateľov, minimálne 4 000 hodín obsahu pozeraného za posledných 12 mesiacov, prepojený účet Google AdSense na platby a dodržiavanie pravidiel speňažovania kanála a tvoj súhlas s nimi.

Odporúčame prečítať:

Masová vrahyňa z Československa autom zabila osem ľudí. Ľutovala len to, že ich nebolo viac

Koľko zarábajú YouTuberi za tisíc zhliadnutí? Neexistuje presný vzorec na to, koľko môžeš zarobiť, keď máš úspešný kanál. Existuje však spôsob, ako merať zárobky za jednotlivé zhliadnutia. Podľa údajov z Influencer Marketing Hub sa skutočné sadzby pohybujú medzi 10 až 30 centami za jedno pozretie. Treba podotknúť, že zarábaš predovšetkým vďaka reklamám vo videách.

Ak budeš mať pravidelne tisíc zobrazení za deň, môžeš potenciálne zarobiť 90 až 150 dolárov mesačne. Keď sa posunieme ďalej, mesačne to bude 3- až 5-tisíc dolárov. Háčik je v tom, že sumy za videá sa v jednotlivých krajinách líšia. Na Slovensku tak logicky dostaneš o niečo menej. Ale stále lepšie, ako hádzať štrk do miešačky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.