Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 17.11.2024
sk
Deň boja za slobodu a demokraciu | Klaudia
cz
Den boje za svobodu a demokracii | Mahulena

Toto je 8 najviac uletených kapsulových hotelových izieb na svete. Strávil by si v nich noc?

Ubytovanie v hoteli môže vyzerať aj takto.


Výber ubytovania počas výletov a dobrodružných ciest po svete je veľmi dôležitý. Ovplyvní celý tvoj zážitok spoznávania novej krajiny. Niekto si potrpí na nadštandardné ubytovanie, inému stačí posteľ a sprcha.

Vo svete existuje mnoho zaujímavých netradičných ubytovaní. V tomto článku ti prinášame 8 najviac uletených miniatúrnych hotelových izieb na svete. Tak čo, skúsil by si si v nich jednu noc?

Kapsulové hotely prešli revolúciou. Prvý kapsulový hotel na svete vznikol v japonskej Osake v roku 1979 a v noci musel vyzerať ako márnica s úhľadnými radmi úzkych spacích kapsúl, z ktorých každá obsahovala ležiace telo. Na druhý deň sa jej obyvatelia – väčšinou podnikatelia, ktorí pracovali do neskorých hodín – vracali späť do kancelárie, vďační za toto efektívne riešenie, ktoré im ušetrilo nočnú cestu domov, píše BBC.

Keď sa tento koncept rozšíril, k tamojším obyvateľom sa začali pridávať aj turisti, ktorí si s nadšením vyskúšali nový koncept ubytovania. Vysoké ceny hotelových izieb, ktoré sú dôsledkom dlhoročného rastu cien nehnuteľností, podporili tento nízkonákladový koncept, ktorý ponúka cestovateľom s obmedzeným rozpočtom viac súkromia ako v hosteloch a viac pohodlia ako v kempe. Kapsule, ktoré sú prevažne jednoposteľové, sú tiež odpoveďou na súčasný rozmach sólo cestovania a hotely sú väčšinou delené na mužské a ženské, takže ponúkajú bezpečný priestor pre sólo cestovateľky.

Kapsulové hotely preto čoraz viac lákajú mladých ľudí na zaujímavý či uletený dizajn, ktorý sa bude dobre vynímať aj na fotografiách na sociálnych sieťach. Od upcyklovaných kanalizačných potrubí v kolumbijskej púšti až po vesmírne kapsule s palubnou doskou s ovládacími prvkami v centre austrálskeho Sydney – všetky sľubujú jedinečný zážitok. Toto je 8 najviac uletených kapsulových hotelových izieb na svete.

9-hodinový hotel

Nine Hours je sieť 13 hotelov po celom Japonsku, ktoré disponujú údajmi o spánku. V pobočkách Shinagawa Station (len pre mužov) a Akasaka sa hostia môžu zaregistrovať na službu „9h sleep fitscan“, kde senzory zisťujú všetko od dýchania až po výraz tváre a vytvárajú správu o spánku, ktorá sleduje ich srdcovú frekvenciu, identifikuje spánkové apnoe a dokonca monitoruje chrápanie.

Kapsule disponujú čistým, minimalistickým dizajnom. Názov odkazuje na úspornú koncepciu hotela, ktorá skracuje prenájom izby na nevyhnutných deväť hodín, čo umožňuje sedem hodín spánku a zvyšok na umývanie a obliekanie. Ak si potrebuješ len zdriemnuť, k dispozícii sú aj hodinové sadzby.

Shutterstock

Pre milovníkov adrenalínu

Noc v priehľadnej kapsule pripevnenej na skalnej stene nad peruánskym Posvätným údolím nie je pre každého predstavou relaxačného pobytu, ale milovníci adrenalínu si to užijú. Skylodge Adventure Suites ponúkajú 300-stupňový výhľad na okolité hory.

Jediný spôsob, ako sa sem dostať, je takmer vertikálny výstup dlhý 400 metrov, ale horolezecké skúsenosti nie sú potrebné – stačí dobrý zdravotný stav a nemať strach z výšok. Každá kapsula má vlastnú kúpeľňu, takže nočné návštevy toalety nie sú životu nebezpečné, a keď vyjde slnko, môžete si vychutnať šálku čaju na súkromnej terase.

Shutterstock

Farebná oáza v púšti

Hotel Tubo sa nachádza len 10 minút jazdy autom od druhej najväčšej kolumbijskej púšte Tatacoa, ktorá je známa svojou jasnou hviezdnou oblohou. 37 kapsúl je vytvorených z betónových kanalizačných rúr natretých cukríkovými farbami a poskytuje dostatok miesta pre manželskú posteľ. Takmer polovica izieb má spoločnú kúpeľňu, ale cena izby je nízka a na dosah máš tienistú záhradu, bar a reštauráciu.

V korunách stromov

Podľa majiteľa Toma Chudleigha sú Free Spirit Spheres na kanadskom ostrove Vancouver zavesené medzi ihličnanmi ako nadrozmerné vianočné ozdoby a máte pocit, „akoby ste sa vznášali v korunách stromov medzi spiacimi vtákmi“. Prvá kapsula v tvare gule bola predstavená pred 25 rokmi s cieľom podporiť ekoturizmus a zachovať staré kanadské lesy. V súčasnosti existujú tri takéto jednotky. Do každej gule sa vchádza po točitých schodoch obtočených okolo stromu.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenka o živote v Mexiku: Mexiko nemá veľa pravidiel, napriek tomu to tam funguje. Niektorí predavači v lekárni ani nevedia čítať

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.