Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

To, že odevný priemysel predstavuje enormnú záťaž pre našu planétu, nie je žiadna novinka. V posledných rokoch sa tejto problematike venuje obrovská mediálna pozornosť a ľudia hľadajú spôsoby, ako škody zredukovať na minimum. Jedna cesta vedie obmedzením spotreby, druhú predstavuje vývoj technológií, šetrných k životnému prostrediu.

Nemecká dizajnérka Emilie Burfeindová sa rozhodla prispieť do boja za zelenšiu planétu a navrhla plne rozložiteľné tenisky zvané Sneature. Názov v sebe spája slová sneakers a nature. Šikovný názov, ako si ale tenisky počínajú po vizuálnej stránke? Na prvý pohľad vyzerajú, akoby ktosi v ponožke stúpil na trojicu mierne uschnutých psích h*vien.

Netradičný dizajn

Na ich dizajn sa len ťažko zvyká, nepochybne si však nájdu svojich fanúšikov. Ešte zaujímavejšie sú však materiály, ktoré Sneature využíva. Cieľ vytvoriť topánku bez syntetických materiálov si vyžiadal riadnu dávku tvorivosti. Výsledkom je kombinácia niekoľkých druhov vlákien z húb a rastlín, psích chlpov a prírodnej gumy.

Za svoju prácu získala ocenenie

Nemecká dizajnérka za svoju prácu získala ocenenie Green Concept Award a dá sa preto očakávať, že myšlienka, ktorú predstavuje Sneature, zarezonuje v módnom priemysle. Už v súčasnosti sa veľkí výrobcovia ako Adidas a Nike snažia využívať recyklované materiály. Vďaka ďalším zeleným technológiám bude výroba obuvi ešte viac šetrná k životnému prostrediu.

Zdroj: instagram.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť