Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

„Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.“ Pamätáš si na vetu, ktorú Neil Armstrong údajne vymyslel pár minút predtým, ako jeho raketa pristála na Mesiaci a navždy sa zapísal do dejín? Samozrejme, že pamätáš. Po Galileovom „A predsa sa točí!“ je to hádam najznámejší výrok v histórii.

O to viac ťa šokuje, že tá veta už neplatí. Po viac ako päťdesiatich rokoch sa dočkala zaslúženého upgradu… a kto iný má právo zasahovať do tejto časti histórie, ak nie samotná NASA, však? Národný úrad pre letectvo a vesmír (áno, tak sa NASA prekladá do slovenčiny) k tomu inšpiroval jeden štvornohý chlpáč.

Nellie, tak sa volá rozkošný hnedo-biely pes, ktorý sa týmto dňom pripísal do zoznamu elitných astronautov. A teda treba povedať, že taký Buzz Aldrin, John Glenn či už spomínaný Armstrong mu majú čo závidieť. Ani jeden z nich totiž nebol zlatý britský buldog a ani jeden z nich sa neteleportoval do vesmíru rovno z vlastnej záhrady. Zato Nellie áno.

Majiteľke Rhianon Wilson sa podarilo fenku odfotiť práve v momente, keď jej okolo hlavy preletela obrovská bublina. Vďaka nej vyzerala Nellie ako astronaut a človek nemusí mať veľmi bujnú fantáziu, aby uznal, že Lajka má serióznu konkurenciu. „Robili sme si na záhrade bubliny. Nellie skákala ako divá a snažila sa ich praskať,“ priznala mladá žena na internete.

Fotografia sa jej natoľko zapáčila, že sa rozhodla zavesiť ju na internet. Lebo to sa tak teraz robí s vecami, ktoré sa nám páčia. To, čo nasledovalo potom, však nečakala ani náhodou. Obrázok jej vesmírneho psa roztrhal internety a za krátky čas sa k nemu dostali státisíce užívateľov. A medzi nimi aj kto?

Presne tak, ľudia z NASA. Z oficiálneho účtu NASA pribudol pod jej tweetom tento komentár: „That’s one small boop for the pup; one giant boop for pupkind.“ Preložiť sa to nedá, lebo hľadať slovenský ekvivalent slova „boop“ je asi také zbytočné, ako tie stierače na ponorke, o ktorých sa toľko hovorí.

A tak sa to stalo. Z 10-týždňového šteniatka je teraz nadnárodná celebrita, taká tá naozajstná, ktorej ľudia píšu pekné komentáre, posielajú fanarty a z ktorých vznikajú vtipné memes. Niekoľko z nich sa ocitlo na Twitteri, preto by bola obrovská škoda nezakončiť článok práve nimi. Užívaj.

Takéto krásne veci ľudia pre Nellie povymýšľali

Zdroj: dog_rates / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť