Toto je Garlic, prvá klonovaná mačka v Číne s poriadne vysokou cenovkou

Kopírovanie zvieratiek nie je lacný špás.

Zdroj: pixnio.com

Číňania sú dobre známi svojou povestnou schopnosťou všetko skopírovať. Svojmu menu nezostali nič dlžní a ako informuje portál Unilad, jednému chlapíkovi vyrobili repliku jeho mŕtvej mačky. Garlic sa stala prvým klonovaným mačiatkom v Číne.

Klonovanie mačiek robí podľa IFL Science zložitým ich komplikovaný reprodukčný systém. Zvláštnosti mačacieho rozmnožovania predstavujú hlavolam, s ktorým si len málokto poradí. V porovnaní napríklad so psami je preto počet úspešných klonovaní mačiek výrazne nižší.

Po rok trvajúcej snahe sa vedcom podarilo preniesť embryo do mačky, ktorá ho za 66 dní vynosila. Dôležité je uvedomiť si, že klonovaný tvor nikdy nie je stopercentnou kópiou originálneho živočícha. Mierou podobnosti by sa to skôr dalo prirovnať ku dvojčaťu.

Keďže vyklonovať mačku nie je niečo, čo by mohol človek po večeroch robiť vo svojej garáži, zodpovedá tomu aj cena. Huang za klona svojej „micky“ zaplatil spoločnosti Sinogene 250 000 yuanov, čo je v prepočte asi 32-tisíc eur. Asi to považuje za dobre investované peniaze.

EMEFKA

Huang svoju vyklonovanú cicu bude volať Garlic – rovnakým menom, ako mala tá originálna. Rozhodol sa tak preto, lebo ako uviedol„vo svojom srdci cíti, že klon je pokračovaním jej života“. Zároveň ale priznáva, že mu pôvodná mačka chýba. Čiže nová mačka je pre neho to isté, čo prvá mačka, ale nie je to vlastne to isté.

Zdroj: iflcscience.comunilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Úchvatné maľby mladého umelca po zotmení ožívajú. Jeho diela ti vyrazia dych

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME