Toto je Lua, rozkošný kvetináč, ktorý je modernou verziou Tamagotchi

Ak miluješ rastlinky, tak budeš milovať aj tento kvetináč.

Zdroj: Galina N / Unsplash

Tamagotchi. Deti deväťdesiatych rokov majú na toto náročné čudo množstvo krásnych spomienok. Virtuálne zvieratko uväznené v elektronickom vajci, ktoré papalo, kakalo a hlavne umieralo, keď mu človek nejaký ten piatok nevenoval svoju pozornosť. Tí, ktorí túto hračku milovali, sa môžu už teraz natriasať radosťou. Na trh totiž prichádza veľmi podobný koncept v trošku inom prevedení – Lua.

Narozdiel od svojho predchodcu, Lua od spoločnosti Mu Design nie je hračka. Je to šikovný kvetináč, ktorý ti hravou a zábavnou formou uľahčí starostlivosť o tvoju rastlinku. Po spárovaní s mobilnou aplikáciou ti presne povie, čo jej domácemu zdroju kyslíka chýba, čoho má priveľa, a ako sa celkovo cíti. Okrem toho má na čele displej s rozkošným ksichtíkom, takže… kto by mu odolal, však?

Tento displej premieta dokopy 15 animácií. Prvých šesť súvisí so zdravím rastlinky a prezradia ti, či je smädná alebo chorá, či jej je teplo alebo zima, prípadne či na ňu príliš svieti slnko alebo sa zmenila na upíra a slnko jej, naopak, chýba. Okrem toho ti z času na čas Lua vyplazí jazyk alebo sa bude mračiť, keď bude mať pocit, že prichádza dážď. Všetky tieto animácie sú, samozrejme, dostupné aj v mobile.

Kvetináč disponuje aj senzorom pohybu, čo priamo ovplyvňuje, či jeho elektronická tvárička spinká alebo je hore. Keď Lua nevníma žiadne pohyby, spí, no keď nejaké zaregistruje, zobudí sa a venuje ti svoju pozornosť. Inštalácia aplikácie je veľmi jednoduchá – stačí ju otvoriť, nainštalovať a naskenovať QR kód príslušného kvetináča. Je teda vhodná aj pre tých, ktorí by samých seba neoznačili za akýchsi technických guru.

Lua je skvelým parťákom nielen pre milovníkov rastlín, ale aj pre tých osamelejších z nás, ktorí bývajú sami a z času na čas by ocenili nejakú spoločnosť. A hlavne – vďaka nej majú konečne šancu aj tí, ktorým doposiaľ skapal aj kaktus.

V tomto momente sú jej výrobcovia ešte len vo fáze hľadania prostriedkov, no finalizáciu projektu odhadujú na december tohto roka. Bude dostupná v štyroch rôznych farebných prevedeniach – baklažán (fialová), slnečnica (žltá), agáve (zelená) a posledná farba je zatiaľ otázna.

Zdroj: mu-design.lu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 kníh, ktoré by si mal raz za život prečítať každý


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME