Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Toto je najmenej navštevovaná krajina v Európe. Prečo sa jej ľudia vyhýbajú?

Dovolenkárom pritom dokáže ponúknuť mnoho.


Patrí medzi najmenšie krajiny a nemá ani letisko. Ľudia zvyknú túto malú krajinku v Európe skôr obísť, pritom ponúka turistom mnoho.

Ak premýšľaš nad dovolenkou, zrejme ti ako prvá krajina na um nepríde Lichtenštajnsko. Ide o malé kniežatstvo, ktoré sa „tlačí“ medzi jeho dvomi veľkými susedmi – Rakúskom a Švajčiarskom. Čo ti teda môže ponúknuť?

Lichtenštajnsko ponúka prekrásne hory a prírodu. V zime máš možnosť užiť si tu parádnu lyžovačku a v lete je ideálne na únik od pekelných horúčav, píše portál Dnes24.

V roku 2022 pricestovalo do Lichtenštajnska len 101 000 ľudí, uvádza Svetová organizácia cestovného ruchu (UN­WTO). Krajina sa tak stala najmenej navštevovanou v Európe.

Kde je problém?

Jedným z dôvodov môže byť aj to, že ide o malú krajinu s rozlohou 160,5 kilometrov štvorcových. Existujú však aj menšie krajiny, ktoré navštevuje oveľa viac ľudí. Napríklad San Maríno je s rozlohou 61,2 kilometrov štvorcových výrazne menšie ako Lichtenštajnsko, v roku 2019 ho však navštívilo 111 000 návštev­níkov. Čo sa týka údajov o návštevnosti tejto krajiny v roku 2022, nie sú ešte k dispozícii.

Mohlo by ťa zaujímať:

Vyprážaný syr, langoš či sviečková. Ochutnali sme slovenské jedlá v Južnej Kórei, ktoré skončili katastrofou?

Ďalším dôvodom, prečo ľudia navštevujú menej túto krajinu, môže byť to, že cestovný ruch tam má v porovnaní s inými hospodárskymi odvetviami menší význam. Podľa údajov lichtenštajnskej štátnej správy v roku 2019 bolo v celej krajine evidovaných len 33 hotelov, 63 dovolenkových apartmánov, dva kempingy a jedna mládežnícka ubytovňa. 

Ako sme už na začiatku spomenuli, krajina nemá ani svoje vlastné letisko, a to môže tiež odradiť potenciálnych turistov. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Zürichu či Friedrichshafene. Môžeš tam teda pocestovať vlakom, no Lichtenštajnsko nemá vlastnú železničnú spoločnosť a na trase z Feldkirchu (Rakúsko) do Buchsu (Švajčiarsko) sú len tri zastávky. Vlaky tak operujú Rakúske spolkové železnice (ÖBB).

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.