Toto len tak kdekoľvek neuvidíš! V Dubaji postavili najväčší rám obrazu na svete. Zo zlata.

Ak si mal pocit, že ťa už nič nemôže prekvapiť, pozorne čítaj. Okrem najvyššieho hotela na sveta sa Dubaj môže pýšiť ešte jedným architektonickým skvostom.

Ak si mal pocit, že ťa už nič nemôže prekvapiť, pozorne čítaj. Okrem najvyššieho hotela na svete sa Dubaj môže pýšiť ešte jedným architektonickým skvostom.

Vyhliadkové veže na Slovensku pripomínajú veru kadečo, ale na zlatý rám, ktorý sa nachádza v Dubaji, teda určite nemajú. Táto dubajská atrakcia pozostáva z dvoch 150 metrových veží spojených mostom. Z mosta, ktorý spája tieto dve veže, môžu turisti získať zábery z panoramatického pohľadu na severnú stranu ,,Starého Dubaja“ a južnú stranu „Nového Dubaja“. To by boli selfíčka, čo? Táto nádhera stála približne 68 miliónov dolárov. Aj vy ste sa práve pristihli pri tom ako počítate koľko hladných afrických detí by za takú sumu nakŕmili?

Nie je to len o nádhernom výhľade na mesto                                                                           

V tomto najväčšom meste Spojených arabských emirátov sa nachádzajú aj iné skvosty ako najvyššia budova na svete Burdž chalífa, hotel Burj Al Arab v tvare plachty plachetnice, ale aj umelo vytvorený ostrov Palm Jumeirah s množstvom luxusných rezidencií. Nedávno k nim pribudla budova s názvom ,,Dubai Frame“, ktorá stojí v parku Zabeel.

Atrakcia je otvorená od 1. januára 2018. Návštevníkom však ponúka oveľa viac. Prehliadka rámu sa skladá z troch častí a v každej z nich ponúka návštevníkom pohľad do minulosti, prítomnosti ale aj budúcnosti a to prostredníctvom najnovšej technológii  a obrazoviek s podporou rozšírenej reality.

V spodnej časti rámu môžu nadšení turisti vidieť historický vývoj mesta od samotného začiatku, bez mrakodrapov až po súčasnosť. Sofistikovaná technika vám dovolí nahliadnuť aj do vzdialenejšej budúcnosti mesta, a to o 50 rokov neskôr.

Vo vnútri obrazu sa nachádza aj výťah. Určite to nie je nič pre tých, čo majú panický strach z výšky. Výťah prejde presne cez 48 poschodí. Keď sa vyveziete na vrchné poschodie uvidíte Dubaj ako na dlani. Tam sa však uvidí, či ste dosť odvážni, aby ste zvládli ešte jednu úlohu a to prejsť cez 98 metrov dlhý most so sklenenou podlahou. Tak čo, trúfli by ste si?

Ukradnutý nápad

V čase, keď sa rám staval, obyvatelia Dubaja nemali ani tušenia, čo z toho vznikne a na čo to bude slúžiť. Často sa pýtali, kedy už konečne vyplnia vysokú konštrukciu obrazom, mysleli si, že je to reklamný pútač. Inou, oveľa vážnejšou kuriozitou je však to, že mexický architekt Fernando Donis povedal, že je to najvyššia ukradnutá budova všetkých čias. Tento architekt dal svoj návrh do súťaže o nový výškový symbol, ktorý aj vyhral. Povedal však, že mu jeho nápad vzali, pozmenili a postavili po svojom. Dubaj zažaloval, no neskôr svoju žalobu stiahol.

Gigantický rám patrí medzi najvyhľadávanejšie dubajské atrakcie. Nuž, stačí počkať na lacnú letenku a presvedčiť sa môžete na vlastnej koži.

Zdroje: dailymail.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Novinky z uplynulého týždňa ako kauza „špáradlo“ a tiež niečo o rozprávkovom Jožkovi

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME