Toto sa deje s tvojím telom, keď si dlhodobo bez sexu

Ako keby si to takto chcel, že…


Nemusíte byť ani tesne pred smrťou, proste stane sa. Máte priveľa povinností, stresu a príležitosť mať sex vás obchádza míľovými krokmi. Niekto má dosť, keď ho nemá týždeň, niekto vydrží aj roky. A ak ste single a nechcete to riešiť len obyčajným sexom bez citov, po čase snáď už aj strácate svoje libido a vôbec vám to ani nechýba. Nájsť si znova lásku môže trvať veľmi dlho a toto sa zatiaľ deje s vašim telom. A nie, nemyslíme teraz na pavučiny vo vagíne a ani na salmonelu z vajec, či podobné vtípky.

Úzkosť a strata vlhkosti

Pocit, že je žena zrazu užšia je mýtus. Tento pocit je vyvolaný len stresom, nie je to vôbec pravda. Vagína je flexibilná a takisto nevznikne nanovo žiadna blana. Sex sa môže stať bolestivým a to aj kvôli nedostatočnému zvlhnutiu. Opäť stres. Je to aj nedostatkom estrogénu a keďže toho vekom ubúda, pri oveľa staršej žene to už skôr bude len o bolesti ako o potešení. Preto by sa ženy mali potešiť aj samé a to tak často, ako môžu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ryan-phillippe-VfxQ7vKW9r0LC)

Erektilná dysfunkcia

No jednoducho sa nepostaví, no je tam toho. Raz za čas sa to stane každému a to najmä vďaka veľkému rozrušeniu, pijatike alebo stresu. Avšak muži, ktorí majú sex málokedy, majú až dvojnásobnú šancu, že táto nepríjemnosť sa u nich stane rutinou. Častá ejakulácia pomáha odstraňovať potenciálne škodlivé látky z prostaty a tak chlapi, čo pravidelne sexujú, majú nižšie riziko rakoviny prostaty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reactionseditor-will-ferrell-fap-l3g01Tmt21p0Cs2YM)

Frustrácia a nervozita

Za veľmi časté výkyvy nálad môže hormonálna nerovnováha v tele. Počas sexu a keď Boh dá tak aj orgazmu, zažívame neopísateľné pocity šťastia a poďakovanie patrí endorfínom a oxytocínu. No ale keď ho nemáš, tak z čoho sa máš tešiť? Začína frustrácia a podráždenosť. Ak nemáte pri sebe osobu, ktorá by vám bola blízka, ktorá by vás objala a pomojkala, stúpa aj riziko vzniku rakoviny či zhoršenia depresie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bj-rejected-P1fOHaRgH6LiE)

Bolesti hlavy

Obrovská lož, ktorú snáď vyslovila každá žena sa týmto navždy pochováva. Na bolesti hlavy je najlepšie sa poriadne pomilovať. Bez sexu majú ľudia častejšie bolesti hlavy a plynie to aj zo psychického rozpoloženia. A čo tak zvýšený krvný tlak? Ten bez sexu budete mať tiež.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bj-rejected-P1fOHaRgH6LiE)

Znížená imunita

Imunoglobulíny sú protilátky, ktoré nás chránia proti vírusom. Avšak celibátom vzniká ich nedostatok. Ak sa pravidelne milujete (1-2 razy týždenne) máte ho v tele až o 30% viac. A keď už ste chorí, tak ste čo? No podráždení a nervózni a tento kruh sa nám uzatvára.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/x4ODv8lp8bodO)

Spánok a pamäť

Po sexe ste tak správne sladko unavení a uvoľnení, že spíte ako bábätko. (Toto prirovnanie používajú len ľudia, čo nemajú deti!) Takže ak držíte dlhodobý celibát, o kvalite vášho spánku sa dá polemizovať. A ani vaša pamäť nie je na tom najlepšie. Ak si chcete zlepšiť pamäť a spánok, byť usmievavejším a spokojnejším, tak šup na to. (Teda na ňu/ naňho).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-comedy-amazing-3otPoSyrqhWs3Ihp3a)

Zdroj: diply.social.com/vysetrenie.zoznam.sk
Titulná fotka: wikimedia.org

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

19 krutých komiksov, ktorých koniec by si nikdy nečakal

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
38
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
60
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
75
Uups
Haha Haha
22
Haha
Woow Woow
28
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Toto sa deje s tvojím telom, keď si dlhodobo bez sexu

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME