Toto sa deje s tvojím telom, keď si dlhodobo bez sexu

Ako keby si to takto chcel, že…

Zdroj: wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Man_wearing_cutoffs.jpg)

Nemusíte byť ani tesne pred smrťou, proste stane sa. Máte priveľa povinností, stresu a príležitosť mať sex vás obchádza míľovými krokmi. Niekto má dosť, keď ho nemá týždeň, niekto vydrží aj roky. A ak ste single a nechcete to riešiť len obyčajným sexom bez citov, po čase snáď už aj strácate svoje libido a vôbec vám to ani nechýba. Nájsť si znova lásku môže trvať veľmi dlho a toto sa zatiaľ deje s vašim telom. A nie, nemyslíme teraz na pavučiny vo vagíne a ani na salmonelu z vajec, či podobné vtípky.

Úzkosť a strata vlhkosti

Pocit, že je žena zrazu užšia je mýtus. Tento pocit je vyvolaný len stresom, nie je to vôbec pravda. Vagína je flexibilná a takisto nevznikne nanovo žiadna blana. Sex sa môže stať bolestivým a to aj kvôli nedostatočnému zvlhnutiu. Opäť stres. Je to aj nedostatkom estrogénu a keďže toho vekom ubúda, pri oveľa staršej žene to už skôr bude len o bolesti ako o potešení. Preto by sa ženy mali potešiť aj samé a to tak často, ako môžu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ryan-phillippe-VfxQ7vKW9r0LC)

Erektilná dysfunkcia

No jednoducho sa nepostaví, no je tam toho. Raz za čas sa to stane každému a to najmä vďaka veľkému rozrušeniu, pijatike alebo stresu. Avšak muži, ktorí majú sex málokedy, majú až dvojnásobnú šancu, že táto nepríjemnosť sa u nich stane rutinou. Častá ejakulácia pomáha odstraňovať potenciálne škodlivé látky z prostaty a tak chlapi, čo pravidelne sexujú, majú nižšie riziko rakoviny prostaty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reactionseditor-will-ferrell-fap-l3g01Tmt21p0Cs2YM)

Frustrácia a nervozita

Za veľmi časté výkyvy nálad môže hormonálna nerovnováha v tele. Počas sexu a keď Boh dá tak aj orgazmu, zažívame neopísateľné pocity šťastia a poďakovanie patrí endorfínom a oxytocínu. No ale keď ho nemáš, tak z čoho sa máš tešiť? Začína frustrácia a podráždenosť. Ak nemáte pri sebe osobu, ktorá by vám bola blízka, ktorá by vás objala a pomojkala, stúpa aj riziko vzniku rakoviny či zhoršenia depresie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bj-rejected-P1fOHaRgH6LiE)

Bolesti hlavy

Obrovská lož, ktorú snáď vyslovila každá žena sa týmto navždy pochováva. Na bolesti hlavy je najlepšie sa poriadne pomilovať. Bez sexu majú ľudia častejšie bolesti hlavy a plynie to aj zo psychického rozpoloženia. A čo tak zvýšený krvný tlak? Ten bez sexu budete mať tiež.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bj-rejected-P1fOHaRgH6LiE)

Znížená imunita

Imunoglobulíny sú protilátky, ktoré nás chránia proti vírusom. Avšak celibátom vzniká ich nedostatok. Ak sa pravidelne milujete (1-2 razy týždenne) máte ho v tele až o 30% viac. A keď už ste chorí, tak ste čo? No podráždení a nervózni a tento kruh sa nám uzatvára.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/x4ODv8lp8bodO)

Spánok a pamäť

Po sexe ste tak správne sladko unavení a uvoľnení, že spíte ako bábätko. (Toto prirovnanie používajú len ľudia, čo nemajú deti!) Takže ak držíte dlhodobý celibát, o kvalite vášho spánku sa dá polemizovať. A ani vaša pamäť nie je na tom najlepšie. Ak si chcete zlepšiť pamäť a spánok, byť usmievavejším a spokojnejším, tak šup na to. (Teda na ňu/ naňho).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-comedy-amazing-3otPoSyrqhWs3Ihp3a)

Zdroj: diply.social.com/vysetrenie.zoznam.sk
Titulná fotka: wikimedia.org

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
38
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
60
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
76
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
28
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 faktov, o ktorých si pravdepodobne nepočul

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME