Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.3.2023
sk
Emanuel
cz
Emanuel

Ako malí sme mali trochu skreslený pohľad na svet. Všetko sa nám zdalo oveľa jednoduchšie a už vôbec nie nedosiahnuteľné. Podľa toho sa formovali aj naše predstavy o tom, čo budeme ako veľkí dospeláci robiť. Realita je však úplne iná.

Mysleli sme si, že budeme chodiť na veľké festivaly a párty

Síce chodíme, ale vôbec to nevyzerá ako v našich predstavách. Dáme maximálne dva až tri letné festivaly a potom si ideme radšej užívať oddych niekde do Chorvátska. Ani tie letné festivaly a párty neprežívame tak bujaro, ako sme si predstavovali.

Mysleli sme si, že sa budeme oddávať zábave od začiatku až do skorého rána a za svitania pôjdeme domov. Teraz nás položia tri panáky a o druhej ráno si už necítime nohy.

Nehovoriac o stanovaní. Väčšina ľudí, ktorá má viac ako 25, hovorí, že je na stanovanie stará a potrebuje mať sprchu. Preto si už namiesto nosenia stanov na festivaloch, radšej hľadáme ubytko s pohodlnou posteľou a sprchou, v ktorej nie si po členky vo vode.

David Menidrey, Unsplash

Že budeme každý piatok tráviť vonku s kamošmi

To nás možno bavilo, kým sme boli na škole. Teraz zväčša prídeme totálne vyšťavení po celom pracovnom týždni domov a sme radi, že vôbec existujeme. Ísť v piatok večer niekam von nás stojí veľa námahy a presviedčania samého seba. Ak sa tak aj stane, tak tomu predchádza mierne zdriemnutie, lebo inak by sme to nedali.

Budeme svoj čas tráviť efektívne návštevou divadiel, koncertov a podujatí

To sú tie „dospelé“ činnosti, ku ktorým sme ako malí vzhliadali ako k našej mantre, ktorá sa naplní akonáhle sa z nás stanú dospeláci. Teraz divadlo vidíme akurát tak z MHD-čky, ktorá nás okolo neho vezie.

Buď na to nemáme peniaze, alebo ich radšej investujeme do jedla. Do toho divadla či na koncert nemáme s kým ísť. Alebo sa nám nechce, lebo väčšinou po práci padneme tvárou rovno do postele. Ak sa tak aj stane, tak to určite nie sú také pravidelné návštevy, ako sme si predstavovali.

Alex Zamora, Unsplash

Budeme bývať vo vlastnom podľa vlastných predstáv

Toto si povedal každý, keď mu rodičia kázali upratať si izbu, umyť riad alebo vyhadzovať smeti. Tvoje vysnívané samostatné bytie je na byte s ďalšími troma spolubývajúcimi, lebo bývanie osamote by si finančne nedal. Podľa vlastných predstáv v tomto prípade znamená, podľa pravidiel tvojho prenajímateľa. A už ťa nekomandujú rodičia, ale spolubývajúci.

Nájdeme si lásku svojho života

Každý dospelý človek predsa niekoho má a ako sa hovorí, tak v oceáne je veľa rýb. Ty si sa však ocitol v oceáne, kde narážaš len na plastové fľaše a odpadky, a po rybách ani stopy.

V tej láske nejak šťastie nemáš, niekde vzadu v hlave už pomaly počuješ tikot biologických hodín. Zvažuješ možnosti medzi umelým oplodnením, stvorením potomka s najlepším kamarátom a odcestovaním niekam ďaleko, kde sa ťa tvoja rodina prestane pýtať na to, kedy dovedieš nejakého frajera či frajerku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/AmDzMmCJZABsk)

Osvojíme si zdravý životný štýl a budeme veľa športovať

Vo svojom voľnom čase sa budeme naplno venovať záľubám. Čiže sedeniu pred Netflixom a vyjedaniu všetkých možných nezdravých vecí. Ale aspoň si občas pozrieme v telke šport. Ak by bolo vyhováranie sa šport, tak by sme v ňom už dávno vyhrali nejakú medailu.

Pravidelne si budeme šetriť

Konečne budeme zarábať a tým pádom si budeme môcť aj šetriť. Nielen na rôzne veci, ale len tak do budúcna. Pre istotu. Realita je úplne iná. Sme radi, ak máme deň pred výplatou viac ako desať eur a ak si aj náhodou niečo našetríme, tak to najbližší mesiac určite minieme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/baby-money-little-rascals-l0HFkA6omUyjVYqw8)

Kým sa nestretneme s realitou, tak náš svet vyzerá ako gombička. Potom však príde tá realita s názvom dospelosť a všetko je inak, ako sme pôvodne očakávali. Najdôležitejšie však je, či si život užívame, alebo nie. Nebudeme tu predsa večne, tak kedy, ak nie práve teraz?

Titulná fotka:  Ben Konfrst/The Creative Exchange, Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje