Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Toto sú najhoršie mäsové výrobky na svete: Špecialita zo Slovenska je v Top 3

Ktorá pochúťka Slovákov si vyslúžila nelichotivé miesto?


Existujú rôzne svetové rebríčky. Niektoré sú smutné, iné šťastné, a potom sú tu tie vtipné a bizarné. Nedávno svetlo sveta uzrel rebríček najhoršie hodnotených mäsových výrobkov na svete. Slovensko sa, bohužiaľ, zvykne v negatívne hodnotených rebríčkoch umiestňovať na prvých priečkach. Inak to nie je ani v tomto prípade, píše portál dnes24.sk.

Rebríček reflektuje hodnotenia používateľov kulinárskeho sprievodcu TasteAtlas a slovenská špecialita sa sem dostala tiež. Na prvom mieste sa umiestnili naši severní susedia s tlačenkou, ktorá sa považuje primárne za poľskú špecialitu.

Tlačenku si však radi vychutnávajú aj v iných krajinách strednej a východnej Európy, vrátane Slovenska. Poľská pochúťka získala 2,4 hviezdičky z piatich. Tlačenka sa kedysi považovala za podradný mäsový výrobok, dnes je považovaná za jedinečnú gurmánsku pochúťku,“ píše portál TasteAtlas.

Liptovská pochúťka na druhom mieste

Nelichotivé druhé miesto si vyslúžila slovenská pochúťka z Liptova. Ide o Liptovskú salámu, ktorá získala hodnotenie 2,6 hviezdičky z piatich.

„Liptovská saláma je špeciálny druh salámy, pričom unikátna receptúra ​pochádza zo 70. rokov minulého storočia a pre svoju výraznú chuť si saláma získala veľkú obľubu medzi spotrebiteľmi. Vyrába sa z hovädzieho mäsa, bravčového mäsa a korenia, ako je čierne korenie, muškátový oriešok, muškátový mušt, zázvor a cesnak,“ píše TasteAtlas.

Top 3 uzatvára americká mäsová špecialita – Smithfield šunka s hodnotením 2,9.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.