Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Toto sú národné jedlá, ktoré veľa ľudí nepozná. Patríš medzi nich aj ty?

Poznáš niektoré z nich?


Jedlo je proste láska. Okrem toho, že nás zasýti, tvorí dôležitú súčasť kultúry a tradícií rôznych krajín a národov. Niektoré národné jedlá sú známe po celom svete, ako napríklad talianska pizza alebo japonské sushi. Existujú však aj mnohé národné jedlá, ktoré sú menej, alebo dokonca úplne neznáme pre zvyšok sveta a zaslúžia si väčšiu pozornosť.

Ciorbă de burtă

Tradičná rumunská polievka založená na hovädzej brušnej blane. Tento druh mäsa sa v mnohých krajinách nevyužíva, ale v Rumunsku je to obľúbená surovina pre mnohé tradičné jedlá. Polievka sa varí spolu s cibuľou, korením a kyslou smotanou. Má silnú chuť a výraznú arómu.

Ciorba de burta - Ieftin și gustos!
Shutterstock

Kanafeh

Toto sladké jedlo sa skladá z listového cesta, ktoré je naplnené nasekanými orechmi a posypané cukrom. Kanafeh sa často podáva s mandľovým mliekom alebo jogurtom a je obľúbenou pochúťkou v Palestíne a ďalších krajinách Blízkeho východu.

Shutterstock

Zelnik

Zelnik je tradičný bulharský chlieb plnený kyslou kapustou alebo inou zeleninou, ktorý sa podáva s jogurtom. Je to populárne jedlo v Bulharsku, ale mimo krajiny je zriedkavý. Pripravuje sa v rôznych variantoch, s rôznymi druhmi náplní a môže sa podávať ako hlavné jedlo alebo predjedlo.

Shutterstock

Fanesca

Fanesca je tradičná ekvádorská polievka, ktorá sa pripravuje z rôznych druhov strukovín, ako sú fazuľa, hrach a kukurica. K tomu sa pridáva ryba alebo mäso a rôzne druhy zeleniny. Podáva sa počas veľkonočných sviatkov a je veľmi populárna v Ekvádore.

Shutterstock

Koshary

Koshary je zmes cestovín, ryže, cícera a cibule, ktorá sa tradične podáva v Egypte. Pochádza zo slávneho náboženského sviatku, kde sa zvykne pripraviť pre chudobnejších ľudí.

Shutterstock

Saag

Tradičné jedlo z Indie, ktoré sa vyrába z listov zeleniny, ako je špenát, mangold a ríbezľa. Toto jedlo sa podáva s ryžou alebo naanom a zvyčajne sa dopĺňa koreninami, ako sú koriander, kurkuma a kardamóm.

Shutterstock

Kumpir

Plnený zemiak pochádzajúci z Turecka. Zemiak sa pečie v rúre, potom sa rozkrojí a plní sa rôznymi ingredienciami, ako sú syry, maslo, zelenina a mäso.

Shutterstock

Tamales

Tradičné jedlo z Mexika, ktoré sa vyrába z kukuričnej múky. Je naplnené mäsom, zeleninou alebo fazuľou. Potom sa zabalí do kukuričnej slamy a v pare sa varí, až kým sa nezmení na hustú, krehkú hmotu. Tamales sa podávajú s omáčkou a guacamole.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje