Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Toto sú obľúbené jedlá Európanov. Ochutnal si ich už všetky?

Pri tomto článku skús neostať hladný.


Európa je známa svojou bohatou kuchyňou, ktorá ponúka množstvo chutných jedál. Každá krajina má svoje vlastné tradičné jedlá a recepty, ktoré sú obľúbené nielen pre domácich, ale pre celý svet. Pozri sa, či ich poznáš všetky:

Pizza

Pizza patrí k celosvetovo najobľúbenejším jedlám. Kým niekedy bolo len niekoľko druhov pizze, dnes ich existuje nespočetné množstvo. K najobľúbenejším patrí aj tak klasická pizza margherita, ktorá je zložená z paradajok, mozzarely a bazalky. Pochádza z Talianska.

Shutterstock

Fish and chips

Tradičné anglické jedlo, ktoré sa skladá z ryby obalenej v ceste a opečenej v oleji spolu s hranolkami. Podáva sa s rôznymi omáčkami, ako napríklad octovou alebo tatárskou omáčkou. Niekomu táto kombinácia možno nesedí, no v Británii je to lahôdka.

Shutterstock

Paella

Paella je španielske jedlo, ktoré sa pripravuje s rôznymi druhmi morských plodov, klobásou, kuracím mäsom, ryžou a zeleninou. Toto jedlo sa často podáva ako hlavné jedlo na veľké rodinné oslavy a slávnosti.

Shutterstock

Bratwurst

Tradičná nemecká klobása často podávaná s kapustou alebo zemiakmi. Existuje množstvo druhov bratwurstov, ktoré sa líšia svojím zložením a chuťou.

Shutterstock

Moussaka

Moussaka je grécke jedlo, ktoré sa pripravuje s vrstvami zemiakov, baklažánu, mäsa a bešamelovej omáčky. Pečie sa v rúre, kým nezíska zlatohnedú farbu.

Shutterstock

Goulash

Tradičné maďarské jedlo, ktoré všetci veľmi dobre poznáme. Pripravuje sa s hovädzím mäsom, paprikou, cibuľou a zemiakmi. Často sa podáva s knedľou alebo kúskom chleba.

Shutterstock

Croissant

Talianska pizza, francúzsky croissant. Pečivo, ktoré má tvar polmesiaca a je plnené maslom. Podáva sa ako raňajky alebo ako dezert a často sa vyrába v rôznych variantoch, napríklad s marmeládou alebo čokoládou. Vo Francúzsku ich existuje veľmi veľa druhov, ktoré ponúkajú v malých útulných kaviarňach.

Shutterstock

Pierogi

Poznáme ich aj my, no tradične je to poľské jedlo. Cesto plnené rôznymi ingredienciami, ako sú zemiaky, syr, mäso alebo ovocie. Kým to my poznáme ako hlavné jedlo, v Poľsku sa často podáva ako predjedlo a môže byť aj sladké alebo slané.

Shutterstock

Spaghetti Bolognese

Cestoviny, paradajky, mäso a kilo parmezánu. Odkiaľ je toto jedlo, hovoriť asi nemusíme, že?

Shutterstock

Schnitzel

Ďalšie tradičné jedlo Nemcov. Mäso vyprážané v trojobale veľké ako hlava a k tomu zemiaková kaša alebo zemiaky. To je ono.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje