Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Toto sú prvé deti narodené na Slovensku v roku 2024. Takéto dostali mená

Kto je horúcim adeptom na prvé narodené dieťa v roku 2024?


Necelú hodinu po polnoci sa vypýtalo na svet prvé tohtoročné bábätko v Nemocnici Agel Levice. Mathias s mierami 3470 gramov a 50 centimetrov sa narodil 1. januára 2024 o 00.52 h po spontánnom pôrode, ktorý prebehol bez komplikácií, informoval námestník a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Gabriel Mančík.

V roku 2023 sa v levickej nemocnici narodilo takmer 1000 detí. Prostredie pôrodnice prešlo viacerými fázami rekonštrukcie a aktuálne sa radí medzi najmodernejšie pôrodnice na Slovensku, skonštatoval Mančík.

V žilinskej pôrodnici je prvým dieťaťom roku 2024 Lýdia, ktorá sa narodila mamičke Jane zo Žiliny. Podľa hovorcu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline Karola Zahatlana sa dievčatko narodilo sekciou v 39. týždni tehotnosti s mierami 3135 gramov a 45 centimetrov. „Maminke aj Lýdii veľmi držíme palce. Do ďalších dní prajeme obom všetko len to najlepšie. Najmä veľa síl, zdravia, lásky a spoločných chvíľ,“ uviedol.

„Za skvelú prácu ďakujeme celému tímu oddelenia gynekológie a pôrodníctva, novorodeneckého oddelenia a anestéziologickému tímu,“ dodal hovorca žilinskej nemocnice.

Prvým bábätkom narodeným v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v roku 2024 je Erik. Narodil sa 55 minút po polnoci. Informovala o tom hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Hovorkyňa priblížila, že Erik váži 3350 gramov a meria 49 cm. Bábätko sa narodilo v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.