Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 24.3.2023
sk
Gabriel
cz
Gabriel

Toto sú v súčasnosti najčastejšie príčiny rozchodov. Nájdeš medzi nimi svoj „fuj“ faktor?

Prečo nevyšli tvoje vzťahy?


Dôvody ukončenia partnerských vzťahov sú niekedy vážne a niekedy zase zdanlivo malicherné. So zaujímavými štatistikami prišla spoločnosť OnePoll, ktorá uskutočnila prieskum medzi dvomi tisíckami dospelých respondentov.

Až 65 % ľudí ukončilo vzťah kvôli tomu, čo by sa dalo stručne opísať ako „fuj“ faktor (v angličtine takzvaný „ick“). Patria sem rôzne zlé návyky a vlastnosti, ale aj správanie alebo veci súvisiace so vzhľadom.

Bizarné dôvody

Tretina opýtaných je vyberavá pri hľadaní partnera, a tak až 37 % chce randiť iba s niekým, kto dokonale vyhovuje ich vízii. Pre 15 % mužov je dôvodom rozchodu to, že sa ženy na rande chcú podeliť s jedlom. Približne 16 % žien neznesie špinavý ciferník na pánskych hodinkách, 24 % ľudí ukončilo vzťah, pretože im partner nevoňal.

Asi pätina sa rozhodla rozísť, lebo ich partner bol nezdvorilý k personálu reštaurácie, takmer 15 % ľudí dalo zase kopačky niekomu, kto bol posadnutý horoskopom. „Asi sedmina mužských respondentov uviedla, že by ukončili vzťah so ženou, ktorá by sa chcela podeliť o jedlo na prvom rande, a pätnásť percent žien by neakceptovalo, ak muž hovorí o svojom obľúbenom športovom tíme ako o ‚nás‘, napriek tomu, že doň nikdy nepatril,“ prezradil Adam Durčák e-shopu Ružový slon.

Hygiena, móda a zase hygiena

Medzi ďalšie dôvody rozchodu patrí neporiadok, špinavé alebo príliš dlhé nechty, zlé zuby, hlasné rozprávanie, nosenie topánok bez ponožiek, výrazný mejkap, nosenie slnečných okuliarov vo vnútri, špinavé topánky alebo obliekanie sa do škaredých džínsov. Celkovo až 20 % ľudí neprezradí partnerovi dôvod svojho rozchodu.

vzťahy, pár, láska, rozchod, muž, žena
Shutterstock

Viac ako polovica respondentov sa potom domnieva, že ich partner im dal košom práve kvôli niektorému zo spomínaných „fuj faktorov“. Osem z desiatich ľudí zvyšuje svoje nároky, pretože si zaslúžia iba to najlepšie. V posledných dvoch rokoch rezonoval na poli zoznamovania takzvaný trend vedomého randenia (alebo aj open castingu), keď sa ľudia snažili pristupovať k randeniu s otvorenejšou mysľou a boli ochotnejší sa stretnúť aj s niekým, kto ich ideály úplne nespĺňal.

Čoraz vyššie nároky

Prieskum na zoznamke Seeking však uvádza, že mnohí ľudia takéto trendy nevyznávajú. „Necelých 40 % respondentov uviedlo, že chcú randiť len s niekým, kto plne zodpovedá ich očakávaniam. Tretina ľudí pripustila, že sú pri výbere potenciálneho partnera veľmi vyberaví. A 79 % ľudí si myslí, že si zaslúžia toho najlepšieho partnera, takže zvyšujú svoje nároky,“ povedal Adam Durčák.

V noci si pomýlila telefón a namiesto svojho vzala priateľov. To, čo tam našla ťa dostane

Mohlo by ťa zaujímať:

V noci si pomýlila telefón a namiesto svojho vzala priateľov. To, čo tam našla, je čistá nočná mora

Napríklad 33 % ľudí považuje za dôležitý plat potenciálneho partnera, zatiaľ čo 30 % si dá záležať na jeho zmysle pre módu a dobrý štýl obliekania. Takmer polovica respondentov tiež pripúšťa, že čím sú starší, tým sú ich nároky pri zoznamovaní vyššie. Avšak, štyria z desiatich tvrdia, že randenie sa s pribúdajúcim vekom stáva ťažším.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje