Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Ako rýchlo sa vyparil náš bezstarostný detský život. Byť dospelákom nie je veľmi zábavné a často spomíname na tie časy, keď sme nemali žiadne problémy a starosti. Teraz myslíme iba na hypotéky, prácu, deti a financie. Mnoho z nás si ani neuvedomilo, ako rýchlo sa z nás stali dospelí a samostatní ľudia. Avšak, stále sa nájdu aj takí jedinci, ktorí si dospelosť nepripúšťajú. Srdcom sú stále 18-roční a žúrujú, kedy sa im zachce.

Väčšia časť populácie si uvedomuje to, že mladšími už nebudú. Voľný čas si teda krášlia viacerými činnosťami, ktoré robili, keď boli deťmi. Je to nielen relaxačné, ale aj príjemný návrat v spomienkach. Tento článok ti povie viac o veciach, ktoré si robil ako dieťa a stále sa k nim rád vraciaš.

Shutterstock.com

Antistresové maľovanky

Geniálny nápad. Už síce nie sú až také populárne, no stále ti vedia spríjemniť deň a konečne sa ti podarí odpútať myseľ od všetkých stresujúcich a napätých myšlienok. Aj keď vyjdenie z čiary alebo nepodarený výsledok nezvyknú stále potešiť. Ak ti toto nepripomína detstvo, tak niekde je určite chyba.

Sledovanie rozprávok z bunkra

Veľmi blízko k maľovankám majú rozprávky. Či už kreslené, animované alebo hrané, všetko má svoje čaro. Pozrieť si najnovšiu Disney rozprávku niekedy prináša komfort, po ktorom si túžil celý týždeň. Ešte lepší zážitok z takéhoto filmu vieš mať vtedy, ak si k nemu urobíš nejaký bunker.

Nie, nemusí to byť bunker z plachty a matracov, ako keď si bol malé dieťa, ale niečo ako vyhodené z Instagramu alebo Pinterestu. Domáce kino, baldachýn, pukance a si ako v raji. Troška dospelejšia verzia toho, čo si zvykol robiť ako dieťa. Pohodlie, o ktorom nemusíš iba snívať.

Shutterstock.com

Spoločenské a počítačové hry

Pamätáš, keď ste sa s kamarátmi hrali spoločenské alebo počítačové hry? Kent, sedma alebo Supermario. Dnes je tých možností oveľa viac. Kto povie nie spoločenskej hre počas nejakej akcie? Čo tak zahrať si zopár online hier sám alebo s kamarátmi? Nezáleží na tom, v akom veku si, hranie hier ťa uspokojí a zbaví nudy minimálne na celý týždeň.

Detské zvyky

Niektoré detské zvyky, ktoré ti ostali, ale nesúvisia iba s pohodlím a pokojom. Niekedy máš chuť polámať posledné pero, ktoré ti funguje. Alebo hrať sa so štipcom, ktorý si našiel niekde pohodený. A čo tak zacvaknúť si ho na nos alebo pery? Zips na bunde? Ten je určený na to, aby si sa s ním hral hore dole celý čas, čo čakáš u lekára alebo niekde inde.

Shutterstock.com

Bublinková fólia

Bublinkovú fóliu, ktorú vytiahneš pri kúpe niečoho nového, nikdy hneď nevyhodíš. Najprv si musíš byť istý, že si vypukal každú jednu bublinku. Sladkosti a slané jedlá ťa lákajú v dospelosti úplne rovnako ako v detstve. Teraz už po tebe nekričí mamka, ale ten tuk, ktorý každým dňom naberáš.

Spánok a tma tvoria samostatnú kategóriu

Nikdy nemáš rád, keď musíš zhasnúť to posledné svetlo, ktoré v dome svieti. A keď si sľúbiš, že už konečne pôjdeš spať skôr, tak ti to nevydrží a si hore do druhej rána. Teraz ti na to stačí zopár videí na Tiktoku či Instagrame a vieš, že tak skoro nevyjdeš.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje