Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Lego je celosvetový fenomén, s ktorým sa stretol už asi každý z nás. Vďaka bohatým možnostiam stavebnice sa tvorcom dokáže stať naozaj hocikto a Lego staviteľstvo sa prakticky stalo akoby športom. Výnimočne technicky nadaní konštruktéri dokážu s Legom realizovať projekty, o akých sa nám menej talentovaným ani len nesníva.

Členovia tímu stojaceho za Youtube kanálom The Brick Wall sú skutoční majstri svojho remesla. Ich bezkonkurenčnej kreativite sa vyrovná jedine ich vlastná šikovnosť, vďaka čomu dokážu nadizajnovať a zostrojiť plne funkčné stroje zo stavebníc Lego Technic.

shutterstock

Raňajky, ktoré sa ti pripravia samé

Príprava raňajok je pre spachtošov náročným každodenným bojom. Aké by bolo fajn, ak by sa ti chutné ranné jedlo dokázalo spraviť samo? Tento šikovný stroj dokáže pripraviť volské oká a opiecť slaninku či chlebík.

Továreň na burgery

Ak si radšej pomaškrtíš na hamburgeroch, môžeš to skúsiť s touto nie veľmi spoľahlivou výrobnou linkou. Továreň na burgery slúži celkom očividne na produkciu hamburgerov. Okrem toho ale zvládne načapovať limonádu a kolu, aby ti pri chutnom jedle nechýbali tekutiny.

Miniatúrny odhŕňač snehu

Tím The Brick Wall nevyrába len úplne originálne zariadenia. Šikovne dokáže napodobniť veľké vozidlá a zreplikovať ich v malej mierke. Takto vyzerá plne funkčný odhŕňač snehu, ktorý zároveň rozsýpa soľ.

Traktor, ktorý zberá úrodu

V teplejších mesiacoch svoje využitie nájde tento traktorček určený na zber úrody. Miniatúrny traktor za sebou ťahá vlečku, ktorá vďaka mechanickému ramenu dokáže zbierať ovocie a zeleninu a zároveň slúži na jej prepravu.

Žeriav s ťahačom

Ďalšou fenomenálnou miniatúrou je fungujúci malý žeriav, vo videu použitý pri konštrukcii vianočnej vežičky. Súčasťou tohto modelu je taktiež ťahač, ktorý žeriav priniesol na želané miesto a neskôr mu pomáhal pri doprave stavebného materiálu.

Eco autá zo zeleniny

Úplne prirodzeným vyvrcholením tvorby The Brick Wall je montážna linka na výrobu zeleninových áut. Táto na prvý pohľad nezmyselná kombinácia slov popisuje reálnu (a veľmi sofistikovanú!) konštrukciu, spájajúcu v sebe niektoré z prvkov, ktoré sme už v tvorbe kanálu videli – výrobnú linku, automobily a zeleninu. Takto vyzerajú skutočné zelené autá!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť