Továreň na hamburgery či odhŕňač snehu. Youtube kanál vyrába fantastické funkčné stroje z Lega

Sledovanie miniatúrnych strojov v pohybe je až prekvapivo zábavné a relaxujúce.

Zdroj: The Brick Wall / facebook.com

Lego je celosvetový fenomén, s ktorým sa stretol už asi každý z nás. Vďaka bohatým možnostiam stavebnice sa tvorcom dokáže stať naozaj hocikto a Lego staviteľstvo sa prakticky stalo akoby športom. Výnimočne technicky nadaní konštruktéri dokážu s Legom realizovať projekty, o akých sa nám menej talentovaným ani len nesníva.

Členovia tímu stojaceho za Youtube kanálom The Brick Wall sú skutoční majstri svojho remesla. Ich bezkonkurenčnej kreativite sa vyrovná jedine ich vlastná šikovnosť, vďaka čomu dokážu nadizajnovať a zostrojiť plne funkčné stroje zo stavebníc Lego Technic.

shutterstock

Raňajky, ktoré sa ti pripravia samé

Príprava raňajok je pre spachtošov náročným každodenným bojom. Aké by bolo fajn, ak by sa ti chutné ranné jedlo dokázalo spraviť samo? Tento šikovný stroj dokáže pripraviť volské oká a opiecť slaninku či chlebík.

Továreň na burgery

Ak si radšej pomaškrtíš na hamburgeroch, môžeš to skúsiť s touto nie veľmi spoľahlivou výrobnou linkou. Továreň na burgery slúži celkom očividne na produkciu hamburgerov. Okrem toho ale zvládne načapovať limonádu a kolu, aby ti pri chutnom jedle nechýbali tekutiny.

Miniatúrny odhŕňač snehu

Tím The Brick Wall nevyrába len úplne originálne zariadenia. Šikovne dokáže napodobniť veľké vozidlá a zreplikovať ich v malej mierke. Takto vyzerá plne funkčný odhŕňač snehu, ktorý zároveň rozsýpa soľ.

Traktor, ktorý zberá úrodu

V teplejších mesiacoch svoje využitie nájde tento traktorček určený na zber úrody. Miniatúrny traktor za sebou ťahá vlečku, ktorá vďaka mechanickému ramenu dokáže zbierať ovocie a zeleninu a zároveň slúži na jej prepravu.

Žeriav s ťahačom

Ďalšou fenomenálnou miniatúrou je fungujúci malý žeriav, vo videu použitý pri konštrukcii vianočnej vežičky. Súčasťou tohto modelu je taktiež ťahač, ktorý žeriav priniesol na želané miesto a neskôr mu pomáhal pri doprave stavebného materiálu.

Eco autá zo zeleniny

Úplne prirodzeným vyvrcholením tvorby The Brick Wall je montážna linka na výrobu zeleninových áut. Táto na prvý pohľad nezmyselná kombinácia slov popisuje reálnu (a veľmi sofistikovanú!) konštrukciu, spájajúcu v sebe niektoré z prvkov, ktoré sme už v tvorbe kanálu videli – výrobnú linku, automobily a zeleninu. Takto vyzerajú skutočné zelené autá!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 konverzácií s ľuďmi, ktorí sú jasným dôkazom toho, že k životu nepotrebuješ mozog

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME