Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Vianoce sú preč. Bodka. Koniec. Pred tebou je ďalších 365 dní bez nich. Čo sa ti v hlave premáva, keď si to uvedomíš? Podľa nás presne niečo takéto.

Pribral si 5 kíl

Po správnej vianočnej objemovke by mala nastúpiť rysovačka, lenže… to by si asi musel žiť v nejakom paralelnom vesmíre. Ideálne v takom, kde ti tristo druhov vianočných koláčikov, pretavených do pneumatiky na bruchu, neprevísa cez nohavice. Ešte ideálnejšie cez nohavice, ktoré dokážeš zapnúť. A úplne najideálnejšie v takom, v ktorom nie si lenivé pažravé hovado.

https://evoke.ie/2017/12/10/christmas/eating-method-christmas-weight-gain

Nemáš žiadne peniaze

Darčeky sú rozdané, radosť z dobrého výberu a ďakovných úsmevov už akosi vyprchala… na scénu prichádza uvedomenie. Účet zíva prázdnotou, v peňaženke sa osamelo povaľuje len tá šupinka z kapríka, ktorú ti dedko skryl pod tanier.

https://www.everybuckcounts.com/no-money-for-the-holidays-weve-got-your-back/

Čo budem do konca mesiaca žrať? Vieš, že existuje predvianočný príspevok pre dôchodcov vo finančnej tiesni, to áno. No existuje aj nejaký povianočný príspevok pre blbcov, čo utratili viac, ako mali v pláne a po Vianociach ostali s holým zadkom?!

Zase to tak šialene rýchlo ubehlo

Keď vezmeme do úvahy, koľko si sa nato tešil, koľko si zháňal darčeky, výzdobu, koľko si utratil peňazí, koľkokrát si si musel vypočuť tie klasické vianočné odrhovačky… k*rva rýchlo to ubehlo. Mesiac príprav kvôli jednému večeru, zo dňa na deň je to fuč a môžeš sa ako pako zase tešiť, že už predsa len tristošesťdesiatpäť dní a bude to tu zas.

https://www.topsimages.com/images/cute-ornament-prsins-08.html

Máme od tých vecí blok?

Nie všetky darčeky vždy sadnú. Najmä, ak ide o dary od tetušky, ktorá ťa naposledy videla na birmovke a akosi jej uniká fakt, že odvtedy si už o čosi podrástol. Prišlo jej teda ako skvelý nápad kúpiť ti stavebnicu na precvičenie motoriky do šesť rokov. Tebe sa tento nápad pozdáva už o čosi menej. Darovanému koňovi sa síce na zuby pozerať nemá, ale o otázke, či k nemu máte blok, sa v tom porekadle nehovorí nič.

https://www.rocketlawyer.co.uk/blog/returning-unwanted-christmas-gifts/

Už by mohla tá zima aj skončiť

Aká je pointa snehovej čľapkanice, meškajúcich spojov a omrznutých prstov, keď sa už za nimi neskrýva predstava štedrého večera? Žiadna. Milá zima by si po druhom sviatku vianočnom mohla pekne krásne zbaliť svoje štyri slivky a pobrať sa naspäť tam, odkiaľ prišla.

Getty Images

Zase ma čaká škola

Prázdniny síce budú ešte do Troch kráľov, no tie dva týždne ubehnú ako voda. Hlavne, čo sa toho posilvestrovského týždňa týka, lebo na Nový rok sa tak rozj… rozkokošíš, že ti ešte zopár dní potrvá, kým nájdeš mobil, kľúče, hlavu, súdnosť a zbavíš sa opice.

https://looneytunes09.wordpress.com/2011/12/18/hold-the-happy-holidays-are-hard-for-foster-kids/

Toto budeme dojedať ešte pol roka

Mamy a babky strážia koláče ako oko v hlave a nech ten hore ochraňuje každého, kto sa ich pokúsi zhostiť skôr ako 24. večer. Prac sa od tých medovníkov, ešte nie sú mäkké! počuješ spätne nahnevaný hlas babky, ktorá očividne telepaticky vycítila, že sa chystajú akési nájazdy na špajzu. Vďaka tejto efektívnej ochrannej stratégii máte teraz koláčov a koláčov, že by ste mohli aj menšiu africkú dedinu uživiť.

https://www.youworkforthem.com/photo/133043/mother-and-daughter-making-christmas-cookies

Povianočné výpredaje

Po Vianociach každý obchod svieti červenou farbou zliav a akcií. Je to naozaj skvelé. To, keď vidíš, ako tvoje vianočné darčeky, za ktoré si vysolil celú výplatu, razom stoja o polovicu menej. To, že aj veci, ktoré sa ti páčia, sú zrazu podstatne lacnejšie. No čo ti to je platné, keď už nemáš ani na slanú vodu?

https://findyourmoxie.com/2016/12/05/4-affordable-gifts-for-givers-on-a-budget/

Kedy treba dať dole stromček?

Keď celkom opadá? Alebo na Troch kráľov? A vôbec… nemôže tam ostať do budúcich Vianoc? Veď tam nikomu nezavadzia. Zdobenie vianočného stromčeka za zvuku chlácholivých sviatočných kolied je krásna vec. Ale odzdobovanie?! To už nemá žiadne čaro a vonkoncom sa do toho nikomu nechce.

https://777blog.hu/2018/01/01/tenyleg-ennyi-volt-az-unnep/

Za chvíľu je Silvester

Silvester, Nový rok… preboha, kedy sa to stalo?! Pred chvíľou bol apríl. Potom na pár sekúnd leto. Potom si žmurkol, len na malý moment… a bum! Zrazu je Silvester?! Ako?! A prečo?! A kde sa stratili všetky tie minuloročné Silvestrovské predsavzatia od zdravého životného štýlu až po vzorné štúdium?! No nič… skúsime to zase tento rok. Veď ako sa hovorí – do „tridsatice“ všetko dobré, nie?

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/new-years-eve-2018-things-to-do-party-best-fireworks-food-sydney-barcelona-2019-a8642891.html

Titulná fotka: iStock


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.