13 tragikomických príbehov o odmietnutých žiadostiach o ruku

„Musíš najprv vytriezvieť,“ povedala babka môjmu dedovi pred tridsiatimi rokmi a odvtedy je abstinent.

Zdroj: EMEFKA koláž

Žiadosť o ruku a zásnuby sa väčšinou spájajú s radosťou a šťastím. Nie je to však pravidlom. Dôkazom toho sú nasledujúce príbehy ľudí z redditu, ktoré vo vás zanechajú množstvo rôznych pocitov.

1. Môj kamarát požiadal svoju dlhoročnú frajerku o ruku v pomerne drahej reštaurácii. Pred celou svojou rodinou. Samozrejme, dievča sa cítilo pod tlakom, tak súhlasilo, no z jej strany to nebolo úprimné. Pár dní nato sa rozišli. Poučenie – nežiadaj frajerku o ruku pred kopou nadšených príbuzných…

2. Keď môj otec požiadal o ruku moju mamu, odmietla ho. „Musíš najprv vytriezvieť,“ povedala a nechala ho sedieť opitého na obrubníku. Otec do rána vytriezvel a išiel ju požiadať znovu, tentoraz už úspešne. Dnes sú svoji 33 rokov a tatko sa celý ten čas na pohárik ani len nepozrel.

Propose Fresh Off The Boat GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

3. Povedal som jej, že ju chcem za ženu. Ona povedala, že neuznáva manželstvo a nechce sa vydávať. Povedal som, že ja to tiež neuznávam, ale chcem si založiť životnú poistku a tá rodinná sa vyplatí viac. Súhlasila. Sme manželia už šestnásť rokov, máme tri krásne deti a výhodné poistenie.

4. Známy požiadal o ruku dievča, s ktorým chodil zhruba štyri roky. Vedel, že nikdy nechcela teatrálny výstup niekde na verejnosti, tak ju jedno sobotné ráno požiadal o ruku pri raňajkách. Keď zbadala prsteň, začala plakať.

Chalanisko si myslel, že sú to slzy šťastia, no ako minúty plynuli a ona stále revala ako tur, začalo to byť zvláštne. Vysvitlo, že už ho rok podvádzala. Vraj to chcela ukončiť a tváriť sa, že sa nič nestalo, no keď si pred ňu kľakol, nevedela mu to zatajiť. Prekvapenie večera – rozišli sa.

5. Som chlap. Raz ma jedna moja frajerka požiadala o ruku. Snažila sa zamaskovať svoju neveru. Načapal som v kancelárii týpka, s ktorým ma podvádzala už nejaký ten piatok. Ten chlap si normálne myslel, že som jej bratranec, pretože má všade naše spoločné fotky a jazdí do práce mojím autom. Bývalá z toho nemala ako vykorčuľovať a myslela si, že to celé touto žiadosťou zachráni. Nestalo sa.

Profimedia

6. Môj otec nabúchal dve ženy, obe požiadal o ruku a obe povedali nie. Prvá bola mama mojej nevlastnej sestry, ktorá si vybojovala plnú starostlivosť o dieťa a už ho nechcela vidieť. Druhá bola moja mama.

Keď mu povedala, že je tehotná, okamžite trval na tom, že sa zoberú. Poslala ho dokelu – vraj si ju musí najprv získať, inak to nepôjde. Nebude sa vydávať, pretože musí. Podarilo sa mu to! Brali sa sedem mesiacov nato a mama bola už v takom vysokom štádiu tehotenstva, že uprostred obradu odpadla.

7. Svoju vtedajšiu priateľku som o ruku požiadal počas sexu. Začala sa strašne smiať, čo ma práve dvakrát nepotešilo. Keď si uvedomila, že nesrandujem, povedala nie. Chcelo to len ďalších osemnásť pokusov, aby konečne súhlasila!

Proposal GIF - Find & Share on GIPHY

8. Otec moju mamu požiadal o ruku takým tým filmovým spôsobom. Bola noc, vonku lialo ako z krhly, obaja boli premočení ako myši… a vtom si otec kľakol a požiadal mamu o ruku. Povedala nie, pretože nebola pripravená.

Čas plynul, otec tú tému nijako neotváral a mame sa to nepáčilo. Povedala si, že ak ju v najbližšej dobe nepožiada znovu, tak sa bude musieť pohnúť ďalej. Nepožiadal. Pomaly sa začala zmierovať s tým, že tento vzťah nemá budúcnosť, keď si zrazu povedala „sr*ť na pravidlá“ a požiadala o ruku ona jeho. Sú manželmi 25 rokov a ľúbia sa stále ako dvadsiatnici.

9. Môj dedko požiadal babku o ruku v tú noc, keď ju po prvý raz stretol. Bolo to na vojenskom bále a na druhý týždeň mal odísť na vojnu. Babka odmietla. Povedala, nech sa pekne vráti živý a zdravý z vojny a požiada ju opäť. A tak sa aj stalo! Dedo naozaj prežil, našiel si ju a požiadal ju opäť. Boli manželmi šesťdesiat rokov, potom dedko, nanešťastie, zomrel.

Profimedia

10. Išiel som s vtedajšou priateľkou na dovolenku a povedal som si, že ju tam požiadam o ruku. Ideálne hneď ako pristaneme. Prsteň som mal v krabičke vo vrecku a pripravoval som si, čo poviem. Vtedy sa na mňa otočila: „Počuj, musíme sa porozprávať.“

V skratke – po tom, čo sa odsťahovala na intrák, sa začala vídať s jedným týpkom a asi k nemu cíti viac ako kamarátstvo. Bola to dlhááá a trápna dovolenka. Prsteň, čo som mal vo vrecku, vo vrecku aj ostal a myslím, že dodnes netuší, čo som chcel vtedy spraviť. A dobre jej tak, bez nej mi je lepšie.

11. Moja dobrá kamarátka chodila s jedným chlapíkom. Bolo im spolu dobre, kúpili si spoločný dom, zasnúbili sa a všetko vyzeralo ako vystrihnuté z rozprávky. Lenže týždeň pred svadbou ju ten idiot podviedol na rozlúčke so slobodou.

Svadba sa zrušila, oni sa rozišli a jej ex sa dal dokopy so svojím „úletom“ z rozlúčky. Prešiel nejaký čas, chlapík bol zasnúbený so svojím úletom, kamarátka si našla úžasného chlapa a zasnúbila sa tiež. Zhodou náhod padol termín oboch svadieb na ten istý deň… lenže „rozlúčkový úlet“ na vlastnej rozlúčke so slobodou tiež neostal bez viny. Podviedla ho a svadba sa zrušila. Karma je zdarma.

Wedding Propose GIF by The Bachelor Australia - Find & Share on GIPHY

12. Môj nevlastný otec požiadal moju mamu o ruku na záhrade, po tom, čo vykopali záhon zvädnutých kvetín. Obaja sú srandisti a ona bola presvedčená, že len žartuje, tak odmietla. Toto sa zopakovalo ešte niekoľkokrát. Raz pri večeri sme ich s bratom začali podpichovať, že už by sa mohli aj zobrať.

Na to nevlastný otec povedal: „Nuž, ja sa stále pýtam a vaša mama ma stále odmieta.“ Vtedy mame skoro oči vypadli. Naozaj si myslela, že zakaždým len žartoval. O pár dní neskôr ju požiadal opäť a tentokrát mala už celá vec pekný koniec.

13. Požiadal ma o ruku. Odmietla som. Bolo to v reštaurácii a bolo to naše tretie rande! Počas dezertu si kľakol na koleno a vytasil prsteň. Snažila som sa to celé zachrániť a prosila som ho, aby sme to vyriešili vonku, no on trval na svojom. Tak som povedala nie.

Vybehol z reštaurácie so slzami v očiach. Pristavila sa pri mne čašníčka a opýtala sa ma, ako môžem byť taká beštia (?!). Zaplatila som, išla som domov, zapla si telku… a o pár hodín mi ten blázon klopal na dvere. Nikdy som mu nepovedala, kde bývam!

Profimedia

Zdroj: reddit.com


Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
34
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Spotify ti vďaka novej funkcii pomôže zostaviť perfektný playlist pre tvojho domáceho miláčika

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME