Tragikomické problémy, ktoré dnes trápia našu modernú spoločnosť

… a netvárme sa že nás sa netýkajú!

Pred rokom 1989 sa krajiny zemegule z geopolitického hľadiska delili na tri skupiny. Do skupiny označovanej ako Krajiny tretieho sveta patrili najchudobnejšie štáty sveta, nachádzajúce sa prevažne v Afrike, Ázii a Južnej Amerike. Ďalšiu skupinu tvorili štáty Druhého sveta s komunistickou formou vlády, ktorá bola protipólom demokratických krajín Prvého sveta. Odvtedy však prešlo už viac ako 25 rokov a mnoho vecí sa zmenilo. Aj u nás doma. Vydobyli sme si demokraciu, slobodu slova, právo cestovať kam sa nás zachce, myslieť si, čo chceme… ale táto zmena so sebou priniesla aj zopár negatív. Už nás viac netrápia hodinové rady na pomaranče pred Vianocami, už nesnívame o rifliach z Tuzexu a ani sa už nemusíme obávať o našu budúcnosť, kvôli tomu, čo spravil náš dedko v roku 1956. Nie, naše problémy sa dostali na inú úroveň. Veď posúďte sami, či to, čo trápi našu spoločnosť dnes by sa vám zdalo normálne ešte pred nejakými dvadsiatimi rokmi. 

1.) Peniaze na tenisky a peniaze na všetko ostatné – treba si určiť priority 

benjani_mwaruwari / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcZIh9kgdiT/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

2.) Lebo nie je jednoduchšie sa najprv napiť a až potom sa nalíčiť? Resp., tvoj rúž na perách je to posledné, na čo by si mala myslieť, moja zlatá  

How to drink after applying lipstick 😂

A post shared by Your Everyday Asian (@youreverydayasian) on

3.) Ten moment, keď je tvoje avokádo už „hrozne zhnité“ a budeš ho musieť vyhodiť a žobrať od mamy ďalšiu dvacku na zásoby na budúci týždeň

andrea_maier_coaching / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcZAbe-FG92/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

4.) Ten pocit, keď ti niekto volá a nestihneš mu zdvihnúť a tak voláš naspäť o 0,44734563 sekundy a už to nikto nezdvíha

melissa.saurus / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcYeg2AARRS/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

5.) Keď je tvoj keksík príliš veľký na to, aby si si ho mohol namáčať do mlieka

strength_n_sparkles / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcYXjeuAiB8/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

6.) Keď si fakt nemáš čo na seba obliecť, respektíve obuť

nick_alderson / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcYW_6uBe8Y/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

7.) Keď prenášaš tie otrasné vázičky, ktoré ti darovali tvoji príbuzní, nič ti nespadne, ale akonáhle chytíš do ruky tvoj najnovší a najdrahší hnuteľný majetok, za ktorý si vysolil výplatu za posledné tri mesiace… bum! 

nathalieniddam / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcXjSpDnYMp/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

8.) Zúriš zakaždým, keď nefungujú sociálne siete alebo keď je internet príliš pomalý

chuckie74 / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcXWlI6hoRe/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

9.) Odpadne ti lízanka z paličky a už to nie je lízanka, len obyčajný pos**ný cukrík, čo sa ti ani nevojde do úst 

anna_gramm / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcWk73uhscT/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

10.) Vianoce sú už dávno za nami, ale možno ti ostal ešte odvtedy takýto špeciálny, ultra mäkký a krásne vianočnými stromčekami ilustrovaný hajzelpapír, lebo tvoja riťka si zaslúži viac ako obyčajný recyklovaný papier 

lauren__jm / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BcViNoiltYd/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control)

Dúfam, že sme vás rozosmiali a prinútili sa na svet pozerať z tej lepšej stránky a nie len neustále dramatizovať, lebo koniec-koncov, nemáme sa až tak zle. A hlavne netreba preháňať a stačí len používať zdravý rozum, kým sa ešte dá, nech neskončíme ako Američania, ktorí potrebujú mať v manuáli na mikrovlnku napísané, že nie je vhodná na sušenie srsti na živej mačke.

Titulná fotka: benjani_mwaruwari / instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
55
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Parochne medzi nohami ako najväčšia vychytávka z týždňa módy v New Yorku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME