Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Môže byť človek predurčený na to, aby žil v inom podnebnom pásme, než v akom sa narodil? Alebo je to nejaký pozostatkový pocit z minulého života, keď žil niekde v trópoch na palme?

Určite každý z nás pozná ľudí, ktorí majú v zime a počas hnusných studených, sychravých dní pocit, že sa narodili v nesprávnom klimatickom pásme.

Tento pocit je dokonca sprevádzaný skutočnými fyzickými aj psychickými prejavmi a symptómami, ako je alergia na chlad, depresia, spomalené pohyby a nádej v očiach len vtedy, keď po deviatich dňoch na chvíľu vyjde slnko. Okej, zima môže byť krásna. Ale len vtedy, keď je pekne nasnežené, svieti slnko a všetko sa ligoce. Ale len na chvíľu. A spoza okna.

To vážne musia všetky zimné veci vyzerať tak škaredo?

Čo je pekné, v tom ti je zima. A v čom ti nie je zima, v tom vyzeráš ako na púti po polárnej oblasti. V každom prípade radšej budeš vyzerať otrasne, než si potom ošetrovať omrzliny. A cestou cez mesto len udivene pozeráš na ľudí v tenkých, no svedčiacich kabátoch, ktoré nemajú ani zapínanie, doladených teniskami s holými členkami. A nechápeš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prečo, počasie?!

Keď si už aj povieš, že sa posnažíš tešiť sa z krásnej zamrznutej krajiny, kde je všetko pokryté bielou prikrývkou… príde krutá realita.

Prečo je ľudské telo také mľandravé a neprispôsobené svetu, kde žije tisícky rokov?!

Akonáhle sa ochladí, prší, fúka a dejú sa podobné nechutnosti, sme chorí, máme teploty a soplíky. Musíme na seba navliekať haldy oblečenia. Kde je v tom logika? Prečo naše telá nie sú automaticky prispôsobené na také počasie? Človek, pokazil si evolúciu!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Zlatý klinec studeného a tmavého obdobia Vianoce

Po ktorých môžeš vyhlásiť bankrot.

Ranné týranie

Keď ráno vstávaš, je tma. Keď ideš poobede domov, je tma. Ten úžasný pocit, keď musíš ráno vyliezť z teplej mäkučkej postele ešte za tmy, dať si na seba tri vrstvy oblečenia, v ktorých sa ledva hýbeš, a vyjsť von do tej ukrutnej zimy, je naozaj na nezaplatenie. Kto by to mal rád?! Toto nemôže mať rád nikto. Ani človek, ktorý má rád zimu. Nemožné!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Všetky tie divné a nepohodlné zimné oblečenia

Keď je teplo, hodíš na seba pár kúskov pozošívanej látky, do niečoho šuchneš nohy a ideš. No v zime? To aby si si privstal o 15 minút skôr, pretože je treba nakombinovať a povkladať svoje telo do rôznych pančúch, spodkov, tielok a svetrov. Veď nepotrebuješ zmrznúť, zima ti je aj tak. Nikdy nepochopíš ľudí, ktorým stačí len tričko a bunda.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Problém tmy: po tretie.

Presne tak, nikdy sa na toto neprestaneme sťažovať. Možno až niekedy na jar, keď sa svet konečne „unormálni“ a bude SVETLO. Je snáď normálne, aby sa už okolo štvrtej poobede stmievalo? To je pre človeka, ktorý chodí spať okolo polnoci, naozaj veľmi dlhý večer.

Ešte horšie je to, že večer sa ti už nič nechce robiť. Telo vníma večer ako čas oddychu po celom dni, ako čas na pozeranie seriálov a ležanie v posteli. Hmm… To môže byť problém pre toho, kto má povinností vyše hlavy.

Suché pery, suchá pokožka, zelektrizované vlasy

Plus milión ďalších zbytočných problémov navyše, na ktoré si cez leto ani nespomenieš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Načo vôbec vstávať z postele?

Aj tak je stále tma a tvoja depresia sa počas tohto temného obdobia, ako aj blížiacich sa sviatkov len prehlbuje. Všade samé rolničky, zvončeky a vysmiati ľudia v reklamách… a ty by si sa najradšej odstrelil na inú planétu, kde je len teplo a pokoj. No to nie je reálne, takže poď, ideme sa nejako z toho všetkého tešiť aj my.

Neustále studené ruky, nohy, nos…

Poznajú to hlavne ženy s nízkym tlakom. Vitaj, ginko.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.