Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Trailer na hranú Malú morskú vílu spôsobil kontroverzie. Na YouTube mal za dva dni 1,5 milióna „dislajkov“

Najviac kritiky sa zosypalo na hlavu herečky tmavej pleti, ktorá stvárnila hlavnú rolu.


Štúdio Disney už niekoľko rokov nakrúca hrané remaky svojich animovaných klasík. Dočkali sme sa už Popolušky, Aladina či Mulan a teraz prišla na rad aj Malá morská víla. Hraná adaptácia kultového animáku z roku 1989 sa však stretla so silnou kontroverziou.

Ako píše portál Unilad, veľa ľudí na prvý trailer reagovalo mimoriadne negatívne. Na YouTube mal po dvoch dňoch viac ako 1,5 milióna kliknutí na „nepáči sa mi to“. YouTube síce „dislajky“ nezobrazuje, stále sa k nim však dá dostať za pomoci niektorých plug-inov.

Čo ale spôsobilo takú búrku nevôle? Jednak sa ľudia sťažujú na slabé triky a fakt, že film zatiaľ vôbec nepôsobí ako Malá morská víla z roku 1989. Veľa kritiky sa zosypalo aj na hlavu Halle Bailey, ktorá stvárnila hlavnú hrdinku Ariel.

Ľuďom sa skrátka nepáči, že morskú vílu bude hrať herečka tmavej pleti. Presne tak, ľudia sa pohoršujú nad tým, že fiktívna rozprávková postavička má inú farbu pleti, než si predstavovali…

Na druhej strane, mnohí toto rozhodnutie prijali. Nedávno sa dostali do pozornosti médií virálne videá, ktoré zobrazuje reakciu malých dievčat tmavej pleti na trailer Malej morskej víly. Všetky boli z neho nadšené.

Trailer spôsobil vlnu nevôle, ale aj radosti

Herečka Halle Bailey uviedla, že je šťastná a vďačná, že si mohla Ariel zahrať. „Som veľmi vďačná za všetkých malých chlapcov a dievčatá tmavej pleti, ktorí sa vo mne uvidia,“ povedala. „Pretože viem, že ak by som sa takto videla, keď som bola mladšia, zmenila by sa tým celá moja perspektíva.

Novú verziu Malej morskej víly režíruje Rob Marshall a okrem Bailey si v nej zahrajú aj Jonah Hauer-King, Art Malik, Noma Dumezweni, Javier Bardem, Jacob Tremblay, Melissa McCarthy, Daveed Diggs a Awkwafina. Premiéra je naplánovaná na 26. mája 2023.

Walt Disney Studios Motion Pictures

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť