Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Traja muži mali firmu v Potvoriciach okradnúť o materiál za 72.000 eur

Pracovníci vo výrobe si všimli a nahlásili chýbajúci materiál, ktorý síce evidovaný bol, ale fyzicky na prevádzke chýbal.


Trest odňatia slobody v rozmedzí troch až desiatich rokov hrozí trojici mužov, ktorí mali okrádať firmu v Potvoriciach v okrese Nové Mesto nad Váhom o materiál. Spoločnosti tak mali spôsobiť škodu vo výške viac ako 72.000 eur. Vyšetrovateľ mužov vo veku 39, 35 a 32 rokov obvinil z pokračovacieho zločinu krádeže. TASR o tom v piatok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Trestné oznámenie vo veci zločinu krádeže prijala polícia vlani v decembri. Pracovníci vo výrobe si totiž všimli a nahlásili chýbajúci materiál, ktorý síce evidovaný bol, ale fyzicky na prevádzke chýbal.

Zločinu krádeže sa mal dopustiť 39-ročný muž, ktorý bol zamestnancom spoločnosti. „Po vzájomnej dohode aj s ostatnými obvinenými mali postupne odcudziť z výrobných a skladových priestorov mosadzné zuby slúžiace na výrobu vrtuliek do čerpadiel umývačky riadov v počte 1.200.000 kusov o hmotnosti takmer 3000 kilogramov,“ uviedla Kuzmová. Muži mali podľa nej taktiež odcudziť cievky, na ktorých bol navinutý medený drôt slúžiaci na výrobu elektrokomponentov o hmotnosti takmer 2220 kilogramov.

cievky, medený drôt, krádež,
Shutterstock

„Obvinený zamestnanec firmy mal zabezpečiť administratívne vykrytie materiálu v spoločnosti. Spolu s ostatnými obvinenými taktiež pomáhal pri nakladaní odcudzeného materiálu do vozidiel a jeho zakrytím tak, aby nedošlo k jeho spozorovaniu pracovníkmi SBS spoločnosti,“ priblížila ďalej Kuzmová.

Odcudzený materiál muži podľa nej odovzdávali v zberných surovinách, pričom výnosy za jeho predaj si medzi sebou rozdelili. „Týmto konaním spôsobili poškodenej spoločnosti celkovú škodu vo výške viac ako 72.000 eur,“ dodala.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje