Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Pokiaľ ťa často trápi nespavosť, existuje na ňu jeden účinný trik, píše portál LADbible. Pomocou tejto techniky údajne zaspíš do dvoch minút! Stačí dodržať niekoľko základných krokov. Po prvé, uvoľniť svaly na tvári, vrátane jazyka, čeľuste a svalov okolo očí. Máš?

Dobre, nasleduje druhý bod: Nechaj klesnúť ramená čo najviac nadol a následne podobne postupuj v prípade hornej a dolnej časti paží. Tretí bod zahŕňa hlboký výdych, uvoľnenie hrudníka a nôh smerom od stehien nižšie.

Shutterstock

Ďalších 10 sekúnd by si následne mal venovať upokojeniu myšlienok a snažiť sa „vyčistiť“ si hlavu. No a napokon ostáva posledná úloha. V úplnom uvoľnení si v duchu predstav jednu z týchto vecí:

1. Že ležíš v kanoe uprostred jazera a dívaš sa na modrú oblohu.
2. Že ležíš v čiernej zamatovej hojdacej sieti v tmavej miestnosti.
3. V duchu si začneš hovoriť „nemysli, nemysli, nemysli“ (malo by to trvať aspoň 10 sekúnd).

Shutterstock

Pokiaľ ti po prečítaní pripadá táto technika absurdná, tak vedz, že nejde o žiadny nepodložený výmysel. Trik sa totiž už dlho používa v americkej armáde v prípadoch, keď vojaci potrebujú rýchlo zaspať a načerpať sily. Prvýkrát sa o ňom dočítame v knihe Relax and Win: Championship Performance z roku 1981.

Priemerný človek potrebuje podľa vedcov minimálne 8 hodín neprerušovaného spánku. Pokiaľ ho má menej, tak sa to môže negatívne prejaviť v jeho každodennom osobnom a pracovnom živote. Ľudia so spánkovým deficitom sú obyčajne úzkostnejší, môžu sa u nich objaviť depresie, podráždenosť, vysoký krvný tlak, obezita či srdcové ochorenia.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.