Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Trápi ťa, že si single? Nesmúť, tieto výhody slobodného života ľudia vo vzťahu nepocítia

12 dôvodov, prečo sa oplatí byť single.


Keďže človek je tvor spoločenský, všemožne sa snažíme hľadať si priateľov a partnerov, čo je proces vzrušujúci, no niekedy aj poriadne náročný. V dnešnej spoločnosti, kde je romantický vzťah považovaný za základ dokonalého života, môže byť „byť single“ považované za nevýhodu. Aké sú však výhody slobodného života?

Existuje množstvo výhod, ktoré si single ľudia užívajú a ktoré tí vo vzťahu nepocítia. Tak prečo by sme mali mať pocit, že byť single je niečo negatívne? Byť single nie je len stavom, ktorý treba prekonať, ale je to aj obdobie, ktoré môže byť plné psychologických výhod a priestoru pre osobný rast. Preto, ak si single, tak nesmúť, a ak nie, tak len tíško záviď.

Aké sú výhody slobodného života?

1. Nezávislosť: Byť single ti umožňuje rozhodovať sa len na základe vlastných potrieb a túžob. Nemusíš brať do úvahy názory alebo predstavy partnera, čo ti dáva väčšiu slobodu pri rozhodovaní sa a plánovaní svojho života.

2. Rozvoj osobnosti: Samostatnosť ti ponúka viac priestoru na osobný rozvoj. Môžeš pracovať na sebe, identifikovať svoje potreby, objavovať svoje silné stránky a pracovať na tých slabších bez toho, aby ťa niekto iný ovplyvňoval. To určite oceníš aj neskôr, keď budeš fungovať v partnerskom vzťahu.

3. Posilnenie sebavedomia a sebaúcty: Byť single ti dáva príležitosť nájsť si spôsob, ako byť spokojný sám so sebou a vybudovať si zdravé sebavedomie bez potreby schvaľovania od partnera. Samostatnosť a schopnosť žiť sám so sebou môžu prispieť k vyššej sebaúcte a pocitu vlastnej hodnoty.

6 krokov k vybudovaniu sebavedomia. Tieto maličkosti z teba spravia silnú osobnosť

Mohlo by ťa zaujímať:

6 krokov k vybudovaniu sebavedomia. Tieto maličkosti z teba spravia silnú osobnosť

4. Viac času pre seba: Vo vzťahu môže byť časový manažment komplikovaný. Medzi výhody slobodného života patrí aj to, že máš viac času pre seba, svoje koníčky a záujmy.

5. Menej stresu a hádok: Vo vzťahu sa môžeš stretnúť s mnohými stresujúcimi situáciami, ako sú hádky, nezhody alebo kompromisy. Byť single ti môže ušetriť tento druh emocionálneho stresu a priniesť pokojnejší a menej turbulentný život.

6. Menej kompromisov vo vlastnom živote: Vo vzťahu je potrebné často vykonávať kompromisy, aby si zladil svoje a partnerove potreby. Medzi výhody slobodného života patrí aj to, že môžeš existovať bez nutnosti ustupovať. Smieš sa slobodnejšie rozhodovať o tom, kam ísť, čo robiť a ako tráviť svoj čas.

Trápi ťa, že si single? Nesmúť, tieto výhody slobodného života ľudia vo vzťahu nepocítia
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.