Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Asi každý z nás má nejakú skúsenosť s otravnými nevyžiadanými telefonátmi. Niekedy nám volá anonymný úchyl, ktorý do telefónu len chrčí, inokedy nám volajú podvodníci a chcú nás okradnúť o peniaze, no a ďalší nám zase ponúkajú predražené bambusové ponožky či „značkové“ parfumy.

Väčšina ľudí o nič z toho nemá záujem a tieto telefonáty ich proste len otravujú a vyrušujú. Istý Roy Baker ale prišiel na celkom účinný spôsob, ako sa s týmito volajúcimi porátať. Informoval o tom portál LADbible.

@1roy_jr

CIA Fraud Division Coming to a dial tone near you #fyp #foryou #myroyvoice #scam #extendedwarranty #stopcallin #deepvoice #prankwars #comedy #funny

♬ CIA Fraud Division – Roy L Baker Jr

Predstiera, že je odkazovač CIA

Roy svoju taktiku zverejnil prostredníctvom videa na TikToku. Jeho metóda je jednoduchá. Vždy, keď sa mu niekto otravný dovolá, Roy predstiera, že sa dovolal do centrály CIA. Prekvapenému volajúcemu povie: „Dobrý deň. Ďakujeme, že ste sa zavolali na CIA. Dovolali ste sa do divízie podvodov.

Všetci naši agenti pomáhajú iným volajúcim. Aby sme vám pomohli, prosím, ostaňte na linke, kým stiahneme vaše záznamy o hovoroch, aby sme ich mohli analyzovať v našej databáze podvodných operácií. Náš agent sa s vami čoskoro spojí.“

Shutterstock

Geniálna taktika

Asi si vieš predstaviť, že keď si volajúci vypočuje niečo takéto, tak okamžite hovor zruší. A zrejme na dané číslo už nikdy v živote nezavolá. Šikovná technika, akurát na Slovensku by sme ju museli mierne obmeniť, keďže CIA na našom území neoperuje. Royov nápad si ale medzi používateľmi získal popularitu a mnohí ho označili za geniálny. Jeden z používateľov predstavil vlastnú techniku, ako sa otravných volajúcich zbaviť: proste začne hovoriť cudzím jazykom a oni okamžite zavesia.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.