Tráviš za počítačom hodiny hraním hier? Podľa vedcov budeš o 20 rokov vyzerať takto

Pekný pohľad to rozhodne nie je.

Zdroj: Profimedia

Pred nejakým časom sme ti na EMEFKA priniesli pohľad na to, ako budú vyzerať ľudia, ktorí trávia príliš veľa času zhrbení v kanceláriách. Teraz prichádzame s voľným pokračovaním a predstavíme si, ako budú o 20 rokov neskôr vyzerať vášniví hráči počítačových hier. A nie je to pekný pohľad.

Plno zdravotných problémov

Štúdiu, ktorá sa zaoberá zdravotnými efektmi, ktoré postihujú chronických gamerov, vytvorila stránka OnlineCasino.ca a informácie o nej priniesol aj portál Unilad.

Na základe jej zistení potom vytvorili bábku menom Michael, na ktorej tieto zistenia demonštrovali. Podľa výskumu trávia britskí hráči (ale pravdepodobne to bude podobné aj v iných štátoch, vrátane Slovenska) pred počítačovými hrami viac ako 7 hodín týždenne.

Profimedia

A čo si budeme hovoriť, v prípade niektorých ďalších je počet hodín ešte oveľa vyšší. To sa, pravdaže, musí odraziť aj na výzore a zdraví. Hráči možno dnes na sebe nepozorujú žiadne negatívne javy, ale o 20 rokov môže byť všetko inak. Odborníci upozorňujú, že vášniví gameri často trpia nedostatkom spánku, chýba im vitamín D a dostatok tekutín či fyzická aktivita.

Držanie tela pri hraní má navyše podľa nich tiež veľmi ďaleko k ideálnej polohe, ktorú by človek pracujúci za počítačom mal dodržiavať.

Odborníci odporúčajú aj iné aktivity

Ako môžeš vidieť aj na Michaelovi, v dôsledku tohto všetkého má nezdravo bledú pokožku, ekzém, hrb či pľuzgiere na prstoch. Takíto hráči tiež môžu mať sklon k obezite, začervenané a krvou podliate oči a takzvaný „PlayStation palec“, ktorý vzniká opakovaným užívaním joysticku.

Profimedia

Pravdaže, nikto netvrdí, že by si teraz mal svoj koníček nadobro opustiť. Faktom ale ostáva, že pokiaľ sa videohrám venuje až nezdravá pozornosť, môžeme hovoriť o regulérnej závislosti, ktorá si vyžaduje pomoc psychológov či psychiatrov.

Odborníci teda radia, aby hráči netrávili pred počítačom/televíznou obrazovkou celé hodiny, ale aby si dopriali aj iné aktivity. Odporúča sa cvičenie, prechádzky v prírode či vyvážená strava. Pokiaľ teda raz nechceš skončiť ako chudák Michael…

Profimedia
Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
46
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
19
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tipy na aktivity, ktoré môžeš robiť so svojimi kamarátmi online


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME