Trhák od Netflixu má na svedomí prvú virálnu výzvu roka. Spoločnosť ňou nadšená nie je

Nová výzva pre nový rok!

Pochmúrny film Bird Box mal premiéru 21. decembra a už teraz môžeme povedať, že získal kultový status. Ide o divácky najúspešnejší titul z dielne Netflixu, ktorý prekonal doterajšie rekordy sledovanosti. O čom vlastne Bird Box je?

Hlavnú hrdinku, Malorie, stvárňuje Sandra Bullock. Malorie sa ocitá v postapokalyptickom svete, ktorého populáciu vyhubil neznámy tvor. Táto tajuplná kreatúra má schopnosť pripraviť o život každého, kto sa na ňu pozrie.

Postavy preto veľkú časť filmu pobehujú s previazanými očami, nič nevidia a pokúšajú sa prežiť. Malorie robia spoločnosť jej dve deti, Boy a Girl. Áno, chlapec a dievča sa volajú Chlapec a Dievča.

Sociálne siete si Bird Box okamžite zamilovali. Ako pri každom populárnom filme, ani teraz nesmú chýbať vtipné postrehy, remixy, žarty a memes. Film jednoducho na internete žije vlastným životom.

https://twitter.com/tasha_bermudez/status/1077035197252726784/photo/1
https://twitter.com
https://knowyourmeme.com/memes/subcultures/bird-box/photos

Bird Box nezostal len pri fórikoch a jeho fanúšikovia veci posunuli na ďalšiu úroveň – vymysleli internetovú výzvu!

Počas takzvanej Bird Box Challenge sa ľudia snažia napodobniť postavy z filmu a robiť rôzne všedné aj nevšedné veci so zaviazanými očami. Znie to primitívne ako hra hodná malých školákov. Práve v tom tkvie atraktivita internetových výziev a tie najjednoduchšie z nich sú väčšinou najpopulárnejšie.

Ako sa dalo čakať, sranda je prvoradá a bezpečnosť je až na druhom mieste. Mnohí z tých, ktorí výzvu prijali, pristáli tvárou na betóne alebo sa poriadne otrieskali o steny a nábytky svojich domovov. Netflix je v tomto príbehu jediným zodpovedným – na svojom Twitteri fanúšikov filmu vyzval k tomu, aby výzvu ignorovali a vyhli sa tým zraneniu.

Ak sa aspoň hŕstka ľudí zamyslí nad ťažkým údelom zrakovo postihnutých osôb a aspoň nejaká časť z nich sa im pokúsi pomôcť, táto stupídna výzva a všetky modriny budú mať zmysel. Aj keď je asi naivné domnievať sa, že niekto z účastníkov vôbec patrí medzi fanúšikov rozmýšľania…

Zdroj: techcrunch.com

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako by vyzerali vzťahy, keby všetko fungovalo ako v romantických filmoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME