Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Pochmúrny film Bird Box mal premiéru 21. decembra a už teraz môžeme povedať, že získal kultový status. Ide o divácky najúspešnejší titul z dielne Netflixu, ktorý prekonal doterajšie rekordy sledovanosti. O čom vlastne Bird Box je?

Hlavnú hrdinku, Malorie, stvárňuje Sandra Bullock. Malorie sa ocitá v postapokalyptickom svete, ktorého populáciu vyhubil neznámy tvor. Táto tajuplná kreatúra má schopnosť pripraviť o život každého, kto sa na ňu pozrie.

Postavy preto veľkú časť filmu pobehujú s previazanými očami, nič nevidia a pokúšajú sa prežiť. Malorie robia spoločnosť jej dve deti, Boy a Girl. Áno, chlapec a dievča sa volajú Chlapec a Dievča.

Sociálne siete si Bird Box okamžite zamilovali. Ako pri každom populárnom filme, ani teraz nesmú chýbať vtipné postrehy, remixy, žarty a memes. Film jednoducho na internete žije vlastným životom.

https://twitter.com/tasha_bermudez/status/1077035197252726784/photo/1
https://twitter.com
https://knowyourmeme.com/memes/subcultures/bird-box/photos

Bird Box nezostal len pri fórikoch a jeho fanúšikovia veci posunuli na ďalšiu úroveň – vymysleli internetovú výzvu!

Počas takzvanej Bird Box Challenge sa ľudia snažia napodobniť postavy z filmu a robiť rôzne všedné aj nevšedné veci so zaviazanými očami. Znie to primitívne ako hra hodná malých školákov. Práve v tom tkvie atraktivita internetových výziev a tie najjednoduchšie z nich sú väčšinou najpopulárnejšie.

https://twitter.com/twitter/statuses/1078245919445925890

Ako sa dalo čakať, sranda je prvoradá a bezpečnosť je až na druhom mieste. Mnohí z tých, ktorí výzvu prijali, pristáli tvárou na betóne alebo sa poriadne otrieskali o steny a nábytky svojich domovov. Netflix je v tomto príbehu jediným zodpovedným – na svojom Twitteri fanúšikov filmu vyzval k tomu, aby výzvu ignorovali a vyhli sa tým zraneniu.

Ak sa aspoň hŕstka ľudí zamyslí nad ťažkým údelom zrakovo postihnutých osôb a aspoň nejaká časť z nich sa im pokúsi pomôcť, táto stupídna výzva a všetky modriny budú mať zmysel. Aj keď je asi naivné domnievať sa, že niekto z účastníkov vôbec patrí medzi fanúšikov rozmýšľania…

Zdroj: techcrunch.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.