Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Pochmúrny film Bird Box mal premiéru 21. decembra a už teraz môžeme povedať, že získal kultový status. Ide o divácky najúspešnejší titul z dielne Netflixu, ktorý prekonal doterajšie rekordy sledovanosti. O čom vlastne Bird Box je?

Hlavnú hrdinku, Malorie, stvárňuje Sandra Bullock. Malorie sa ocitá v postapokalyptickom svete, ktorého populáciu vyhubil neznámy tvor. Táto tajuplná kreatúra má schopnosť pripraviť o život každého, kto sa na ňu pozrie.

Postavy preto veľkú časť filmu pobehujú s previazanými očami, nič nevidia a pokúšajú sa prežiť. Malorie robia spoločnosť jej dve deti, Boy a Girl. Áno, chlapec a dievča sa volajú Chlapec a Dievča.

Sociálne siete si Bird Box okamžite zamilovali. Ako pri každom populárnom filme, ani teraz nesmú chýbať vtipné postrehy, remixy, žarty a memes. Film jednoducho na internete žije vlastným životom.

https://twitter.com/tasha_bermudez/status/1077035197252726784/photo/1
https://twitter.com
https://knowyourmeme.com/memes/subcultures/bird-box/photos

Bird Box nezostal len pri fórikoch a jeho fanúšikovia veci posunuli na ďalšiu úroveň – vymysleli internetovú výzvu!

Počas takzvanej Bird Box Challenge sa ľudia snažia napodobniť postavy z filmu a robiť rôzne všedné aj nevšedné veci so zaviazanými očami. Znie to primitívne ako hra hodná malých školákov. Práve v tom tkvie atraktivita internetových výziev a tie najjednoduchšie z nich sú väčšinou najpopulárnejšie.

https://twitter.com/twitter/statuses/1078245919445925890

Ako sa dalo čakať, sranda je prvoradá a bezpečnosť je až na druhom mieste. Mnohí z tých, ktorí výzvu prijali, pristáli tvárou na betóne alebo sa poriadne otrieskali o steny a nábytky svojich domovov. Netflix je v tomto príbehu jediným zodpovedným – na svojom Twitteri fanúšikov filmu vyzval k tomu, aby výzvu ignorovali a vyhli sa tým zraneniu.

Ak sa aspoň hŕstka ľudí zamyslí nad ťažkým údelom zrakovo postihnutých osôb a aspoň nejaká časť z nich sa im pokúsi pomôcť, táto stupídna výzva a všetky modriny budú mať zmysel. Aj keď je asi naivné domnievať sa, že niekto z účastníkov vôbec patrí medzi fanúšikov rozmýšľania…

Zdroj: techcrunch.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje