Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Komunita TikToku je na internete známa svojimi hlúpymi výzvami, pri ktorých si ich účastníci často ubližujú alebo ohrozujú okolie. Mali sme tu oblizovanie WC misy, zlomené členky pri tanci alebo skratovanie elektrických zásuviek.

Ako sa presvedčili pracovníci texaskej detskej nemocnice Cook Children’s Medical Center, najnovším hitom TikToku je predávkovanie liekmi, informuje Checkup Newsroom. Lekárom sa do ich starostlivosti dostali až tri deti, ktoré zhltli veľké množstvo lieku Benadryl, používaného proti alergiám.

shutterstock

Tri nezávislé prípady predávkovania

Šokujúce je to, že nešlo o partičku kamarátov, ktorí by spolu blbli. Boli to tri nezávislé prípady, ktoré v jednej nemocnici skončili v priebehu jediného týždňa. Ktovie, koľko podobných pacientov sa objavilo celosvetovo.

Jednou z texaskej trojice bola 14-ročná Rebekah, ktorá do seba hodila štrnásť Benadrylov. Uprostred noci vošla do izby svojej sestry, halucinovala a po príchode jej záchranári zmerali tep 199 úderov za minútu. Po hospitalizácii sa, našťastie, veľmi rýchlo dala dokopy.

Deti sa v nemocnici priznali, že inšpiráciu k hltaniu tabliet našli v tiktokovom videu, podľa ktorého tucet Benadrylov privedie človeka do zmeneného stavu vedomia a môžu sa mu prihodiť aj zvláštne halucinácie.

shutterstock

Vedľajšie účinky Benadrylu

Čo všetko môže okrem toho Benadryl spôsobiť? Ako možné vedľajšie účinky sú uvedené závraty, suchá sliznica, žalúdočné ťažkosti, zmeny nálad či problémy s močením. Vysoké dávky tohto lieku môžu spôsobovať vysoký krvný tlak alebo dokonca arytmiu srdca. Podľa doktorov môže predávkovanie viesť až k smrti.

Čínsky TikTok sa v uplynulých mesiacoch javil ako vzostupujúca hviezda sociálnych sietí, ktorá vďaka svojej početnej komunite mladých užívateľov môže zatlačiť do úzadia Instagram a nahradiť ho. Vývoj posledných dní ale hovorí niečo iné – len pred dvomi týždňami bol Tik Tok zablokovaný v Indii s miliardou obyvateľov a o tomto kroku uvažujú aj USA či Austrália. Slovenská polícia zasa zverejnila varovania pred rizikami, ktoré môže TikTok pre mládež predstavovať.

Zdroj: checkupnewsroom.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť