Tri štvrtiny ľudí sa v prieskume priznali, že sprcha je ich obľúbené miesto pre plač

Je to tak aj u teba?

Zdroj: shutterstock

Možno si to videl len vo filmoch a možno si si myslel, aké super miestečko na revanie si si našiel, keď plačeš v sprche. Ako píše Metro, plač a sprcha sú pre seba ako stvorené a táto kombinácia je široko rozšírená.

Britské kúpeľňové štúdio Showerstoyou uskutočnilo rozsiahly prieskum, ktorý odhalil, že 74 % ľudí považuje sprchu za najlepšie miesto pre plač. Prieskum prebiehal v 57 krajinách sveta a z každého štátu sa prihlásilo tisíc účastníkov. Prečo sa sĺz zbavujeme práve v kúpeľni? Za tento stav môžu byť zodpovedné dva dôvody.

shutterstock

Potrebná dávka súkromia

Prvým bude asi to, že sprcha poskytuje súkromie. Ak bývaš v domácnosti s viacerými osobami, tak dobre vieš, že pokiaľ sa nezavrieš v kúpeľni, nemáš šancu na chvíľku osamote. Sprcha má výhodu nielen v tom, že k tebe nikto nevlezie, predstavuje aj skvelú zvukovú clonu. Prúd tečúcej vody ťa prehluší, aj keď reveš ako malé decko nad rozbitou hračkou.

Obľúbené miesto na premýšľanie

Ďalším dôležitým faktorom bude určite zvláštny spirituálny význam, ktorý sprcha predstavuje. Sprcha sa pre mnohých z nás javí ako perfektné miesto na reflexiu, ktoré neprekonajú ani náboženské pútnické miesta. Sprcha, to je priestor, kde sa naozaj najlepšie premýšľa o svojej minulosti, súčasnosti aj budúcnosti.

shutterstock

Nie je to najlepšie riešenie

Hoci je plakanie v sprche naozaj rozšírené, neznamená to, že by to bolo niečo prospešné. Skrývať svoje problémy a bolesť nemá zmysel a oveľa prínosnejšie je pre človeka prekonať ostych a vyplakať sa v prítomnosti blízkej osoby. Nech je to z počiatku akokoľvek nepohodlné, naozaj to pomáha.

Zdroj: metro.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 menej známych filmov z poslednej doby, ktoré by si si nemal nechať ujsť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME