Stalker. Podľa wikipédie je to človek, ktorý má abnormálny záujem o inú osobu. Jedná sa o patologické správanie jednotlivca… a možno má tá wikipédia trošku aj pravdu. Pretože, keď chceme, vieme vystalkovať aj nemožné.
Najčastejšie stalkujeme naše objekty záujmu, ex-partnerov a ich súčasných partnerov, kolegov v práci, susedov. V podstate asi kohokoľvek, o kom nevieme dostatočné množstvo informácií. Blbé v dnešnej dobe však je, že na internete nájdeme už naozaj skoro všetko.
Priemerný človek si ani nedokáže predstaviť, čo všetko je na internete uložené a čo všetko sa dá dohľadať. Úprimne si myslíme, že sú len dva typy ľudí. Tí, čo nestalkujú vôbec a tí, ktorí vedia vyhľadať o neznámej osobe aj nemožné. Ak poznáš všetky nasledujúce triky, gratulujeme, môžeš ísť robiť do FBI.
1. Ak vieš meno a priezvisko danej osoby, máš vyhrané. Nič viac už nepotrebuješ.
2. Ak vieš iba meno, snažíš sa spomenúť na všetky veci, ktoré o danej osobe vieš (napr. vo fitku stretneš parádneho borca a všetci ho volajú Mário. Priezvisko asi len tak ľahko nedohľadáš, takže skúsiš pozrieť facebookové stránky fitka a pozeráš, či nejaký Mário nekomentoval, nelajkoval ich fotky. Ak je to štamgast, tak určite niečo nájdeš)
3. Keď už máš profil, tak sa vieš ľahko preklikať k jeho kamarátom, vieš nájsť stránky, ktoré má rád a vieš nájsť aj jeho instagram, poprípade iné sociálne siete.
4. Máš založený ešte jeden tajný účet (ehm, minimálne jeden…), z ktorého môžeš nenápadne stalkovať. Tajný účet je, samozrejme, súkromný, máš tam nejakú nenápadnú fotku krajinky a zopár followerov, aby to nevyzeralo úplne fejkovo. Do profilu si nezabudol tiež napísať niečo o sebe. Tajný účet je fajn, pretože ak omylom niečo lajkneš, nič sa nedeje. A tiež môžeš v pohode sledovať všetky instastories.
5. Keď chceš mať prehľad o každom jednom novom kroku, sleduješ, čo všetko tvoj objekt stalkingu lajkuje, čo komentuje a čo začal sledovať.
https://memehub.sk/post/21551
6. Na Instagrame je skvelé, že môžeš pozerať stories aj miliónkrát dookola a dotyčný to nezistí. Síce vidí, že si si story pozrel, ale už nevie, že to bolo dookola a dookola, až kým si nešiel spať.
7. Máš prehľad o fotkách, na ktorých bol označený.
8. Sleduješ jeho kamarátov, pretože to je zdroj informácií.
9. Vieš, kedy bol objekt záujmu online.
10. Máš dobrý prehľad o jeho týždennom programe. Vieš, že každý utorok má futbal od 8 do 9. Pracuje na dlhý a krátky týždeň…
11. Tento rok dovolenka v Dubaji s rodičmi. Minulý rok Anglicko so sestrou… áno, máš to v malíčku.
https://memehub.sk/post/56722
12. Screenshotuješ. Všade okrem Snapchatu. Tam to, bohužiaľ, dotyčný uvidí, takže sa tomu treba vyvarovať.
13. Na získanie informácií nevynecháš žiadnu sociálnu sieť. Aj taký profesionálny LinkedIn je veľmi užitočná vec. Je tam pracovná a školská história a profesionálne vlastnosti. Pozor, nezabudni sa odhlásiť z tvojho účtu, inak to dotyčný uvidí.
14. Pravdepodobne nie si jediný zvrátený a máš rovnako „pošahaných“ kamarátov ako si ty sám. Čiže, čo nedohľadáš ty, to dohľadá kamarát.
15. V tvojom úzkom kruhu blízkych je tvoja záľuba veľmi populárna, takže občas za tebou niekto príde, či by si vedel vyhľadať pár informácií o jeho objekte záujmu (a v tento moment sa cítiš ako najväčší pán, fenomén).
16. Občas ťa chytí paranoja, či ten, koho stalkuješ, náhodou o tomto všetkom nevie. Ale úprimne, ako by o tom vedel? Ak nie je podobné psycho hovado ako ty, tak mu to, pravdepodobne, vôbec nenapadne.
17. Na počítači používaš inkognito prehliadač a všade inde mažeš históriu.
Pri stalkovaní je ale treba dávať pozor na pár vecí:
• Nikdy nič nelajkovať
• Neprekecnúť sa, že tieto informácie už dávno vieš
• Neposielať žiadosti o priateľstvo
• Nezanechávať stopy
https://memehub.sk/post/78274
Najhoršie na tom celom je, že vieš, že je to úplne šialené a mal by si prestať… ale ono to nejde. Vydržíš abstinovať možno tak dva-tri dni a potom zase všetko svojím stalkovaním dobehneš.
Titulná fotka: Pixabay.com