Triky, ktoré veľmi dobre pozná každý skúsený internetový stalker

Veď ty chceš mať len prehľad, nie?

Zdroj: Shutterstock

Stalker. Podľa Wikipédie je to človek, ktorý má abnormálny záujem o inú osobu. Ide o patologické správanie jednotlivca… a možno má tá Wikipédia trošku aj pravdu. Pretože keď chceme, vieme vystalkovať aj nemožné.

Najčastejšie stalkujeme naše objekty záujmu, expartnerov a ich súčasných partnerov, kolegov v práci, susedov. V podstate asi kohokoľvek, o kom nevieme dostatočné množstvo informácií. Blbé v dnešnej dobe však je, že na internete nájdeme už naozaj skoro všetko.

Priemerný človek si ani nedokáže predstaviť, čo všetko je na internete uložené a čo všetko sa dá dohľadať. Úprimne si myslíme, že sú len dva typy ľudí. Tí, ktorí nestalkujú vôbec, a tí, ktorí vedia vyhľadať o neznámej osobe aj nemožné. Ak poznáš všetky nasledujúce triky, gratulujeme, môžeš ísť robiť do FBI.

Profimedia

1. Ak vieš meno a priezvisko danej osoby, máš vyhrané. Nič viac už nepotrebuješ.

2. Ak vieš iba meno, snažíš sa spomenúť na všetky veci, ktoré o danej osobe vieš (napr. vo fitku stretneš parádneho borca a všetci ho volajú Mário. Priezvisko asi len tak ľahko nedohľadáš, takže skúsiš pozrieť facebookové stránky fitka a pozeráš, či nejaký Mário nekomentoval, nelajkoval ich fotky. Ak je to štamgast, tak určite niečo nájdeš).

3. Keď už máš profil, tak sa vieš ľahko preklikať k jeho kamarátom, vieš nájsť stránky, ktoré má rád, a vieš nájsť aj jeho Instagram, poprípade iné sociálne siete.

Profimedia

4. Máš založený ešte jeden tajný účet (ehm, minimálne jeden…), z ktorého môžeš nenápadne stalkovať. Tajný účet je, samozrejme, súkromný, máš tam nejakú nenápadnú fotku krajinky a zopár followerov, aby to nevyzeralo úplne fejkovo. Do profilu si nezabudol tiež napísať niečo o sebe. Tajný účet je fajn, pretože ak omylom niečo lajkneš, nič sa nedeje. A tiež môžeš v pohode sledovať všetky instastories.

5. Keď chceš mať prehľad o každom jednom novom kroku, sleduješ, čo všetko tvoj objekt stalkingu lajkuje, čo komentuje a čo začal sledovať.

Profimedia

6. Na Instagrame je skvelé, že môžeš pozerať stories aj miliónkrát dookola a dotyčný to nezistí. Síce vidí, že si si story pozrel, ale už nevie, že to bolo dookola a dookola, až kým si nešiel spať.

7. Máš prehľad o fotkách, na ktorých bol označený.

8. Sleduješ jeho kamarátov, pretože to je zdroj informácií.

9. Vieš, kedy bol objekt záujmu online.

10. Máš dobrý prehľad o jeho týždennom programe. Vieš, že každý utorok má futbal od ôsmej do deviatej. Pracuje na dlhý a krátky týždeň…

11. Tento rok dovolenka v Dubaji s rodičmi. Minulý rok Anglicko so sestrou… áno, máš to v malíčku.

Profimedia

12. Screenshotuješ. Všade okrem Snapchatu. Tam to, bohužiaľ, dotyčný uvidí, takže sa tomu treba vyvarovať.

13. Na získanie informácií nevynecháš žiadnu sociálnu sieť. Aj taký profesionálny LinkedIn je veľmi užitočná vec. Je tam pracovná a školská história a profesionálne vlastnosti. Pozor, nezabudni sa odhlásiť z tvojho účtu, inak to dotyčný uvidí.

14. Pravdepodobne nie si jediný zvrátený a máš rovnako „pošahaných“ kamarátov, ako si ty sám. Čiže, čo nedohľadáš ty, to dohľadá kamarát. 

15. V tvojom úzkom kruhu blízkych je tvoja záľuba veľmi populárna, takže občas za tebou niekto príde, či by si vedel vyhľadať pár informácií o jeho objekte záujmu (a v tomto momente sa cítiš ako najväčší pán, fenomén).

16. Občas ťa chytí paranoja, či ten, koho stalkuješ, náhodou o tomto všetkom nevie. Ale úprimne, ako by o tom vedel? Ak nie je podobné psycho hovädo ako ty, tak mu to, pravdepodobne, vôbec nenapadne.

17. Na počítači používaš inkognito prehliadač a všade inde mažeš históriu.

Profimedia

 

Pri stalkovaní je ale treba dávať pozor na pár vecí: 

• Nikdy nič nelajkovať.
• Neprekecnúť sa, že tieto informácie už dávno vieš.
• Neposielať žiadosti o priateľstvo.
• Nezanechávať stopy.

Profimedia

Najhoršie na tom celom je, že vieš, že je to úplne šialené a mal by si prestať… ale ono to nejde. Vydržíš abstinovať možno tak dva-tri dni a potom zase všetko svojím stalkovaním dobehneš.


Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
53
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
19
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
146
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Majiteľ pripravil svojmu škrečkovi dokonalú prekážkovú dráhu. Hlodavec si však dokázal poradiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME