Triky zo psychológie. Ako prekonať nervozitu a spriateliť sa, aj keď si nesmelý?

Jednoduché kroky poslúžia k tomu, aby si bol obľúbenejší.

Zdroj: © Shutterstock

Aj keď je človek (vraj) prirodzene spoločenský tvor, viacero z nás má problém s nadviazaním rozhovoru. Vedci už roky študujú to, čo ľudí priťahuje, a ich zistenia môžu zlepšiť tvoje komunikačné schopnosti, aj keď práve nie si extrovert a nadväzovanie priateľstiev nepatrí medzi tvoje silné stránky.

No získať si ľudí nemusí byť až také náročné, ako sa zdá. Pomocou ľahkých trikov sa môžeš stať pre iných atraktívnejším spoločníkom. Týchto 9 trikov ti môže pomôcť s nadviazaním komunikácie a priateľstiev.

1) Zrkadlenie reči tela. Ak chceš urobiť dojem, získať pozornosť alebo rešpekt, skús kopírovať reč tela osoby, s ktorou hovoríš. Výskum preukázal, že toto správanie posilní dôveru a môže ti pomôcť sa s danou osobou spriateliť.

2) Viac času. Niektorí ľudia potrebujú viac priestoru, aby sa s niekým spriatelili. Dopraj im ho. Taktiež im venuj dostatok pozornosti a vyhraď si čas na pravidelné stretnutia.

3) Dobrá nálada. Hovorí sa tomu emocionálna nákaza. Keď tráviš veľa času s negatívnym človekom, je možné, že tvoja nálada bude rovnaká. Preto, ak chceš byť pre svoje okolie príťažlivý, dobrá nálada a úsmev na tvári sú základ.

Shutterstock

4) Odhaľ svoje nedostatky, ale len do istej miery. Ľudia ťa budú mať radšej po tom, ako pred nimi odhalíš aj svoje slabé stránky. Poukázanie na to, že nie si dokonalý, z teba robí príťažlivejšiu a hodnovernejšiu osobu a spoločníka.

5) Pozri sa na veci ich očami. Ľudia chcú byť vnímaní spôsobom, ktorý je v súlade s ich presvedčením o sebe. Podľa psychológov sa všetci snažíme potvrdiť svoje názory, či už sú pozitívne, alebo negatívne. Výskum naznačuje, že keď sa názor ostatných zhoduje s tým naším, náš vzťah s nimi plynie ľahšie. Je to pravdepodobné, pretože keď s nami niekto súhlasí, cítime sa byť pochopení, čo je dôležitou súčasťou budovania každého vzťahu.

6) Ak sa nemôžeš pozerať do očí, skús čelo. Pohľad do očí iných ľudí je dôležitý, pretože pri komunikácii signalizuje úprimnosť a integritu. Pre niektorých ľudí však môže byť kvôli plachosti udržiavanie dlhého očného kontaktu náročné. Ak je to aj tvoj prípad, začni cvičiť pozeraním doprostred ich čela, aby si simuloval očný kontakt.

Shutterstock

7) Nechaj ich rozprávať o sebe. Vedci zistili, že rozprávanie o sebe môže byť pre ľudí rovnako obohacujúce ako jedlo, peniaze a sex. Nechať dotyčného zdieľať historky o jeho živote mu dá viac pozitívnych spomienok na vaše stretnutie a bude ho chcieť zopakovať.

8) Vyberaj si nenáročné témy. Hovoriť o cestovaní, koníčkoch alebo dobrom jedle je vždy lepšia cesta k získaniu priateľov, ako ich zahltiť vážnymi témami a svojimi problémami.

9) Umenie komplimentu. Poklony sú v skutočnosti jedným z najlepších nástrojov na získanie ďalších sociálnych zručností. Zvyšujú pozitívnu atmosféru, podporujú tok konverzácie a zlepšujú komunikáciu zvyšovaním vnímavosti.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
44
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Študentovi záhadne zmizol mobil. Keď ho našiel, čakalo ho v ňom niekoľko opičích selfíčok

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME