Trojica ozbrojených babičiek z Japonska vyhlásila vojnu makakom

Who you gonna call, gonna call? Monkey Busters!

Zdroj: shutterstock

Dištrikt Miyama v japonskej prefektúre Fukui má problém. Oblasť sužujú nájazdy divých opíc, ktoré miestnym obyvateľom ničia úrodu, kradnú zeleninu a ovocie. Našťastie, utláčaní Japonci majú na svojej strane trojicu ozbrojených babičiek, informuje Grape Japan.

Dôchodkyne Masako Ishimura (74), Tatsuko Kinoshita (68) a Miyuki II (67) zriadili tím, ktorý si hovorí Monkey Busters. Presne na štýl filmových Ghostbusters profesionálne zasahujú vždy tam, kde je potrebné. Ich preferovanými pracovnými nástrojmi sú airsoftové zbrane, ktorými dokážu drzé opice zastrašiť. Tri tety sa úlohy zhostili po tom, čo zlyhali ostatné opatrenia proti opiciam, ako napríklad siete a strašiaky.

Rýchlosť je pre babičky prvoradá

Babičky vždy bleskovo a spoľahlivo reagujú na poplach. Okamžite sa navzájom spoja, prerušia všetko, na čom robili, chopia sa zbrane a vyrazia na miesto opičieho kontaktu. Občas im pomáhajú miestni záhradkári, ktorí opice zastrašujú petardami.

Poľnohospodárstvo je pre starších obyvateľov regiónu veľmi dôležité. Slúži nielen ako zdroj obživy, ale práca na poliach a v záhradách predstavuje pre seniorov skvelú formu cvičenia a zábavy. Nikto z miestnych nechce opičiakom ublížiť, ale brániť svoju úrodu musia.

shutterstock

Ich súperom je makak japonský

Proti babičkám stojí silný súper – japonský makak. Tento húževnatý primát, ktorý je dôležitou súčasťou japonského folklóru, vyniká viacerými vlastnosťami. Je to veľmi inteligentné a učenlivé zviera, ktoré dokáže dôkladne sledovať svoje okolie a využiť ho vo svoj prospech. Potvrdzujú to fotografie opíc, ktoré si vychutnávajú horúce horské pramene ako kúpeľ.

shutterstock

Odhaduje sa, že v lokalite, kde pôsobia Monkey Busters, sa pohybuje asi dvadsať opíc, ktoré sú rozdelené do štyroch až piatich skupín. Makaky sa v oblasti prvýkrát zjavili v roku 2015, na nejaký čas zmizli a opäť sa vrátili tento júl. Až čas ukáže, kto bude v konflikte človeka s prírodou ťahať za kratší koniec tentoraz…

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 vtipných tweetov zo života čašníkov, na ktorých sa zasmeje každý od fachu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME