sk
Božena
cz
Věroslav

Trpká bodka za základnou skupinou. V poslednom zápase pred štvrťfinále slovenskí hokejisti vysoko podľahli Švédom

Výsledok zápasu nijako neovplyvnil slovenský postup v turnaji.

Slovenskí hokejisti už pred nástupom na ľad v boji proti Švédsku vedeli, že postup do štvrťfinále majú istý. Zariadili to Američania, ktorí v dnešnom dueli porazili Lotyšov 6:3. Súperom slovenských hokejistov bude výber Kanady, s ktorými sa stretnú vo štvrtok v pražskej O2 aréne.

Rýchly gól Švédska

Stretnutie so Švédskom Slováci začali veľmi aktívne, čomu pomáhala aj takmer domáca atmosféra na štadióne. Veci sa rýchlo skomplikovali po nedovolenom zákroku Mária Grmana, po ktorom smeroval na trestnú lavici. Švédi postupovali veľmi rozvážne a Lucas Raymond skóroval už po dvoch minútach zápasu.

TASR

Slováci dostali presilovkovú šancu po faule Rasmusa Dahlina. Pár sekúnd po začiatku presilovky zostal na ľade ležať Martin Pospíšil po tom, čo ramenom škaredo narazil na mantinel. Slováci mali niekoľko dobrých striel, skvelo korčuľujúci Švédi nedovolili skórovať.

Necelých päť minút pred koncom tretiny si Slováci vytvorili nadväzujúcu trojicu šancí. Napriek tomu, že Švédi viedli o gól, naši hokejisti sa mohli pochváliť skvelým výkonom proti silnému súperovi.

Najväčšia šanca Slovákov

Na začiatku druhej tretiny si slovenskí reprezentanti zahrali svoju druhú presilovku. Vylúčený bol Linus Johansson. Do úplne odkrytej Gustavssonovej brány Slováci nedokázali dostať puk v asi svojej najväčšej šanci zápasu. Presilovku sme nepremenili.

Druhý gól Švédska strelil Erik Karlsson, ktorý na milimeter presnou ranou prekonal Škorvánka. Ďalšie nepríjemné chvíle slovenský tím zažíval počas vylúčenia Tomáša Tatara. Pokus Marka Daňa zastavil v 31. minúte Dahlin.

Švédom sa presilovku podarilo využiť a tvrdou ranou v 32. minúte skóroval Burakovsky. Neprešlo ani 60 sekúnd a Škorvánek opäť lovil puk zo svojej siete. Tentoraz bol úspešným strelcom Lundesström.

Do konca druhej tretiny Švédi dokazovali svoju jednoznačnú prevahu. V úplnom závere druhej dvadsaťminútovky putoval na trestnú lavicu Martin Feherváry za podrazenie.

Tretia tretiny priniesla vylúčenia, šance a aj góly

Do tretej tretiny vstupovali Švédi so štvorgólovým náskokom a početnou prevahou. Presilovku našťastie nedokázali premeniť na gól. Nebezpečným akciám Švédov dokázali Slováci kontrovať. Nepríjemnosťou bolo Tatarovo vylúčenie v 43. minúte. Fehervárymu sa zázračne podarilo vypichnúť puk Zetterlundovi. Slovensko sa ubránilo.

TASR

Po vylúčení Frödena Slovensko odohralo veľmi slabú presilovku. Joel Eriksson Ek pridal do slovenskej bránky piaty gól. Na tento gól však slovenský tím výborne zareagoval a akcia Slavkovského, Tatara a Ivana viedla k tomu, že tretí menovaný zavesil v 50. minúte prvý slovenský gól v stretnutí.

Atmosféra hustla a súperiaci hráči sa k sebe správali tvrdo. Miestami to bolo už za čiarou a v 54. minúte preto na trestnú lavicu smerovali Nemec a Johansson. Nemec dostal dve minúty, Johansson 2+2, čiže sme si zahrali presilovku. Nepozeralo sa na ňu dobre. V 57. minúte stretnutia opäť skóroval Eriksson Ek. Upravil tak skóre zápasu na 6:1 pre Švédov.

Do konca zápasu sa výsledok nemenil a Slovensko utŕžilo výraznú prehru.

Nasledujúcim súperom slovenských hokejistov budú Kanaďania. Zápas sa odohrá vo štvrtok 23. mája v pražskej O2 aréne.