Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Už si umyl všetky okná, ušil rúška pre polovicu republiky aj upiekol tri druhy kváskového chleba? Ak nevieš, čo s voľným časom, tak pre teba máme skvelý tip. Čo takto poskladať si puzzle? Nejde len tak o hocijaké puzzle, tieto ti zaberú poriadne veľa času. Ide totiž o najväčšie puzzle na svete.

Sen všetkých milovníkov skladania puzzle

Máš nejaké tie 5000 dielikové puzzle hotové raz-dva? Tak potom by si si mal vyskúšať tieto najväčšie puzzle na svete od Kodaku. Majú totiž, a teraz sa podrž, až 51 300 dielikov. Ako motív obrázkovej skladačky si spoločnosť Kodak vybrala hneď niekoľko fotografií podľa nich najkrajších miest sveta.

Puzzle sú vyskladané z 27 rôznych motívov, pričom každý sa skladá z 1 900 dielikov. Nájdete na nich obrázky známych scenérií z celého sveta. Je medzi nimi Eiffelovka, Pyramída v Gyze, Socha Slobody, Koloseum alebo Veľký čínsky múr. Ak sa zamýšľaš, koľko miesta takéto poskladané puzzle zaberú, tak ich šírka je cca 9 metrov a výška 2 metre. Aj ich váha ti dá zabrať, vážia totiž okolo 18 kilogramov.

Profimedia.sk

Puzzle, s ktorými porazíš nudu

Na túto skladačku určite potrebuješ nielen pevné nervy a poriadne veľa času, ale aj dostatok miesta. Doposiaľ sa medzi najväčšie puzzle sveta radili viac ako 40 000 kúskové od Disney. V prípadne, že by si sa naozaj nudil a zaujíma ťa cena týchto momentálne najväčších puzzle na svete, tak v prepočte z dolárov vychádza ich cena na okolo 460 eur.

Puzzle sú dostupné na Amazone, kde môžeš nájsť aj rôzne recenzie. Niektorí ľudia kritizujú, že to nie sú najväčšie puzzle na svete, lebo je to 27 rôznych motívov, ktoré sú spojené dokopy. Iní zas píšu, že ich to stálo kamarátstva, niekoľko týždňov skladania, ale nakoniec sa im puzzle podarilo poskladať.

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť