4. Sendai v Japonsku (9,0)
Aj Slováci si určte dobre pamätajú na zemetrasenie z 11. marca 2011, ktoré poškodilo jadrovú elektráreň Fukušima. Do oblasti sa následne uvoľnila radiácia. V kombinácii s následnými vlnami cunami pripravilo o život niekoľko tisíc ľudí. Celkové ekonomické škody Japonsko odhadlo na 277 miliárd eur. Najvyššie vlny dosahovali takmer 30 metrov.
3. Sumatra v Indonézii (9,1)
Šiesty najväčší ostrov sveta, ktorý leží v Indonézii, zasiahlo zemetrasenie v roku 2004. Ide o jednu z najrozsiahlejších prírodných katastrof. Zahynulo pri nej vyše 286-tisíc ľudí a pol milióna sa zranilo. Približne 1,7-milióna ďalších emigrovalo prevažne do blízkych krajín v južnej Ázii a východnej Afriky. Pobrežia Indického oceánu zasiahlo najmenej päť prívalových morských vĺn cunami.
2. Veľké aljašské zemetrasenie (9,2)
Najsilnejšie otrasy zeme na území Spojených štátov pocítili obyvatelia Aljašky v roku 1964. Vyžiadali si životy 128 ľudí a spôsobili škody za milióny dolárov. Trvali približne 3 minúty a pocítili ich aj obyvatelia Kanady.
1. Valdivia v Čile (9,5)
K najsilnejšiemu zemetraseniu, aké bolo kedy zdokumentované, došlo v máji 1960. Trvalo približne 10 minút a pri pobreží Čile rozbúrilo morské vlny až do výšky 25 metrov. Zároveň rozšírilo územie krajiny o plochu, ktorá sa rovná rozlohe približne 1 500 futbalových ihrísk. O život pripravilo najmenej 1655 ľudí a ničivé cunami zdevastovalo čilské pobrežie. O 12 hodín po zemetrasení dorazili vlny cunami na Havajské ostrovy a o ďalších 12 hodín do Japonska.