Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Turecko vzalo do väzby tínedžera, ktorý prikreslil fúzy na Erdoganov plagát

Podľa ministerstva spravodlivosti je "urážka prezidenta" jedným z najčastejších trestných činov v Turecku - vlani zaň bolo odsúdených 16.753 osôb.


Turecké úrady v utorok zadržali a vzali do väzby 16-ročného mladíka, ktorý na fotografiu znovuzvoleného prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na predvolebnom plagáte prikreslil fúzy. Informovala o tom agentúra AFP.

Viaceré médiá blízke opozícii vrátane denníkov Birgün, Cumhuriyet a súkromnej televíznej stanice Halk TV uviedli, že mladík z mesta Mersin na juhovýchode Turecka bol obvinený z toho, že neďaleko svojho domu poškodil jeden z plagátov perom, načmáral naň „Hitlerove fúzy a napísal urážlivé komentáre“.

Podľa mediálnych správ bol tínedžer zatknutý po tom, ako ho identifikovali priemyselné kamery. Úrady ho vypočuli v jeho dome, kde údajne „priznal nakreslenie fúzov“, ale poprel, že by napísal aj sprievodné komentáre.

Profimedia

Mladíka predviedli pred prokurátora, ktorý ho uznal za vinného z „urážky prezidenta“. Podľa televízie Halk TV bol uväznený v neďalekom detenčnom zariadení pre mládež. Erdogan zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa konalo 28. mája, a nastúpil na ďalšie päťročné funkčné obdobie.

Podľa ministerstva spravodlivosti je „urážka prezidenta“ jedným z najčastejších trestných činov v Turecku – vlani zaň bolo odsúdených 16.753 osôb.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.