Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Turista sa vyšplhal na posvätný hinduistický strom. Musel sa zúčastniť očistného rituálu a zaplatiť pokutu

Austrálčan obyvateľov ostrova Bali poriadne urazil.


Pri návšteve cudzích štátov sa vyplatí dodržiavať tamojšie zvyky, inak by to mohlo vyjsť poriadne draho. Podobne ako v prípade austrálskeho turistu Samuela Locktona, ktorý sa vybral na ostrov Bali, píše portál Unilad. Žiaľ, dopustil sa činu, ktorým tamojších obyvateľov poriadne nahneval. V honbe za dokonalým videom sa totiž začal štverať na banyán v blízkosti hinduistického chrámu.

Prečo to bol problém? Hinduisti považujú banyánové stromy za posvätné a reprezentujú podľa nich božskú podstatu stvoriteľa Zeme. Keď teda Lockton začal liezť na viac ako 100-ročný strom, miestni naňho zavolali políciu. Mladík sa bránil, že netušil, že banyán je posvätný a vraj sa len venoval svojmu hobby.

Očistný rituál aj pokuta

Dodal tiež, že chcel z banyánu natočiť video a nahrať ho na internet. Polícia ho však informovala, že jeho konanie neostane bez následkov. Prikázala mu zúčastniť sa rituálu mareresik, ktorý ho mal očistiť a utíšiť hnev duchov. Okrem toho musel miestnej komunite zaplatiť pokutu 500-tisíc indonézskych rupií (v prepočte asi 32 eur a nejaké drobné).

Lockton mal síce pri sebe len 8 libier (necelých 10 eur), ale sľúbil, že zvyšok uhradí v najbližších dňoch. Miestne úrady sa ho momentálne chystajú z Bali poslať späť domov. „Pokuta bola schválená miestnymi duchovnými vodcami a zástupcami obyvateľov,“ uviedol policajt Ranefli Dian Candra. „V rámci ďalších krokov bude Lockton poslaný na imigračný úrad na ďalšie procesné úkony.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť