Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Turistku zabilo jedlo z reštaurácie. Naservírovali jej takýto hnus, ďalší skončili v nemocnici

Majiteľ podniku priznal, že podával hosťom pokazené jedlo.


Väčšina ľudí nechce na dovolenke o varení ani počuť. Stačí, že stoja za sporákom doma, v zahraničí sa preto radšej poberú do reštaurácie. Ako informuje portál France 24, toto rozhodnutie môže mať v niektorých prípadoch fatálne následky.

32-ročná žena z oblasti Paríža sa vybrala na výlet do mesta Bordeaux, ktoré sa nachádza na juhozápade krajiny. Tam navštívila turistami často vyhľadávaný podnik Tchin Tchin Wine Bar. Ani vo sne by jej nenapadlo, že to bude posledné jedlo, ktoré kedy dá do úst. Presne to sa totiž stalo. Zomrela na otravu jedlom, nakazili sa aj ďalší.

V obľúbenom letovisku Slovákov vyčíňala beštia. Žena prišla o ruku, internetom sa šíri video

Mohlo by ťa zaujímať:

V obľúbenom letovisku Slovákov vyčíňala beštia. Žena prišla o ruku, internetom sa šíri video

Bar servíroval pokazené sardinky

S otravou jedlom momentálne bojuje aj jej partner a rovnako aj ďalší dvanásti turisti. Tí pochádzajú zo Španielska, Írska, Kanady a USA a stav niektorých z nich je veľmi vážny. „Máme päť pacientov, ktorí boli prijatí na jednotku intenzívnej starostlivosti, z ktorých štyria sú intubovaní a traja dostávajú ďalšiu liečbu,“ hovorí lekár Benjamin Clouzeau z nemocnice CHU Pellegrin v Bordeaux.

turistka, smrť, otrava jedlom, sardinky, botulizmus, Francúzsko, Bordeaux
Shutterstock

Majiteľ baru priznal, že svojim hosťom servíroval pokazené sardinky. Hneď po otvorení pohárov s nakladanými rybami ho ovalil nepríjemný smrad, vyhodil však len niektoré. Tie ostatné ďalej veselo predával. Francúzske zdravotnícke úrady prosia ľudí, ktorí reštauráciu v dohľadnej dobe navštívili, aby akékoľvek zdravotné komplikácie urýchlene riešili s odborníkom.

Hnačky, zvracanie či problémy so zrakom a rečou majú okamžite hlásiť. Príslušné orgány z reštaurácie odobrali vzorky, aby zistili presnú príčinu ochorenia. Nakazení trpeli botulizmom, teda silnou otravou jedlom vyvolanou botulotoxínom, ktorá sa u nás prezýva aj „klobásový jed“. Botulizmus sa v 5 – 10 % prípadov končí smrťou.

turistka, smrť, otrava jedlom, sardinky, botulizmus, Francúzsko, Bordeaux
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.