Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Každý z nás má niekedy chuť zaexperimentovať s jedlom. Vyskúšať rôzne kombinácie. Sladké so slaným a do toho možno ešte troška kyslého. Ak máš zvedavý žalúdok a štipku fantázie, tak nie je nič, čo by ťa pri vytváraní nového jedla zastavilo.

Možno sa z teba stane nová hviezda, ktorá prišla s neskutočným nápadom na novú pochutinu. To je presne to, čo sa stalo najnovšiemu vynálezcovi. Máš chuť na pivovú zmrzlinu, ktorá má rovnaký podiel alkoholu ako reálne pivo? Tak čítaj ďalej a dozvieš sa o tomto šialenom nápade viac.

Profimedia.sk

Istý pán vynašiel stroj, ktorý premení pohár piva na zmrzlinu. Množstvo alkoholu však ostáva nezmenené. Prístroj sa volá „Below Zero“ a z akéhokoľvek alkoholického nápoja urobí vykryštalizovaním zmrzlinu za menej ako 30 minút. Pochúťka, na ktorej chýba už iba roztopená čokoláda a nejaký toping.

Ako to funguje?

Takéto zmrazené pivo bolo vyvinuté v Hinkley v štáte Illinois v USA. Celkový proces tvorby neznie až tak zložito. Pivo sa najprv zbaví oxidu uhličitého, potom sa zmieša s gélom a vloží sa do prístroja, kde z neho vychádza už takáto lahodná pochúťka na letné dni.

Profimedia.sk

Will Rogers, vynálezca a zakladateľ spoločnosti Under Zero, tvrdí, že proces funguje, ako keby gélový medveď objal nápoj a vytvoril z neho zmrzlinu. Reálne sa v takejto „zmrzline“ nenachádza žiadny mliečny produkt, takže nejde o autentickú zmrzlinu. Stroj na výrobu cenu 6 000 dolárov (cca 5 000 eur) a môžeš do neho použiť akékoľvek alkoholické nápoje.

profimedia.sk
profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.