Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek
Zdroj: ©Shutterstock

Tvoja duša na tanieri. Čo o tebe prezrádza to, čo ješ na raňajky?

Vďaka prvému jedlu dňa odhalíš, kto si!

Raňajky sú často označované za najdôležitejšie jedlo dňa. Nielenže nám dodávajú potrebnú energiu na začiatok dňa, ale tiež môžu odkryť mnoho o našich návykoch, hodnotách a životnom štýle. Preferencie týkajúce sa raňajok sú naprieč rôznymi skupinami ľudí odlišné.

Niektorí tvrdia, že bez raňajok deň ani nemôže začať, ich príprave venujú naozaj veľa času a dávajú si záležať na ich zložení. V opozícii oproti „vychutnávačom“ stoja takí ľudia, ktorým stačí na raňajky káva, prípadne ich nepotrebujú vôbec. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo môžu tvoje raňajkové zvyky vypovedať o tvojej osobnosti.

Rýchle a jednoduché raňajky

Medzi rýchle raňajkové jedlá sa radia napríklad cereálie s mliekom, jogurt alebo variácie ovsených vločiek. Ak si vyznávačom takýchto raňajok, pravdepodobne máš rád efektivitu a nie si vyznávačom komplikovaných procesov. Možno si veľmi zaneprázdnený alebo si skôr ranný vtáčik, ktorý chce čo najskôr začať svoj deň.

Bohaté a výdatné raňajky

Ak si na raňajky zvykneš pripraviť vajíčka, doplníš ich slaninou, paradajkami, párkami a chlebom, očividne máš ráno dosť času a energie. Vypovedá to o tebe, že miluješ tradície a ráno považuješ za hlavný čas na načerpanie energie. Pravdepodobne si ten typ, ktorý si rád vychutnáva život (a nebojíš sa kalórií).

Mohlo by ťa zaujímať:

Naši čitatelia si mohli vyskúšať mesačné PREMIUM členstvo ZADARMO. Získali tak prístup k exkluzívnym článkom

Smoothie alebo detoxikačné nápoje

Takéto raňajky o tebe prezrádzajú, že si dávaš naozaj záležať na stavbe svojho jedálnička. Viac sa sústredíš na zdravie a fitness, dbáš na to, čo ješ, a si ochotný investovať čas do prípravy zdravých jedál. Je pravdepodobné, že pravidelne cvičíš a v zdravotnom životnom štýle nevidíš len nevyhnutnosť, ale aj záľubu.

raňajky, ráno, rodina, jedlo
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.