Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Sovietsky zväz (a v menšej miere dnešné Rusko) vždy považoval svoj ťažký priemysel za zdroj hrdosti. Desaťtisíce sovietskych áut, tankov či vlakov dodnes prežívajú. Niektoré v aktívnej službe, iné sú zasa odložené v garážach a pomaly podliehajú hrdzi. Šťastné kúsky sú vytiahnuté na denné svetlo a dostanú možnosť zúčastniť sa šialených experimentov.

Keďže materiálu je dostatok a dá sa lacno zohnať, ruským kutilom nič nebráni v tom, aby sa venovali divokým úpravám vozidiel či tvorbe vlastných vynálezov. Mnohí miestni uprednostňujú podomácke opravy strojov, takže ani skúsenosti z práce so železom im nechýbajú. Samozrejme, prečo by sa svojimi vynálezmi nepochválili na sociálnych sieťach?

Chlapíci z ruského Youtube kanálu Garaž 54 (majú anglickú aj ruskú verziu) rozumejú autám ako málokto. Šikovní majstri poznajú každú jednu skrutku vo vozidle a s ľahkosťou ho dokážu rozobrať a znova poskladať. Netreba sa ale nechať zmiasť ich zručnosťou a vedomosťami – vnútri sú stále malé deti, ktoré hľadajú odpovede na tie najbizarnejšie motoristické otázky.

Môže auto bežať na náplň do zapaľovača? Ako funguje Lada na parný pohon? Podarí sa naštartovať auto, ktoré strávilo šesť mesiacov pod vodou? Toto sú len niektoré z nespočetne veľa tém, ktoré Garaž 54 v minulosti spracovala. Tentoraz sa chlapíci postavili náročnej výzve a priniesli na svet Ladu s nohami.

Lada, ktorá má namiesto zadných kolies nohy, je niečo, čo človek vidí vo sne po veľmi ťažkej večeri. Rusi sa tento démonický výjav rozhodli priniesť do reality a chlapom z Garaž 54 s tým pomáhal tím Workroom Siberia.

Nasledujúce video dokumentuje celý proces modifikácie auta a zároveň sa môžeme pozrieť na majestátneho tátoša priamo v pohybe:

V podaní zručných majstrov to vyzerá ako brnkačka, no nadizajnovať takto zložitý mechanizmus určite nie je hračka. Najzložitejšou súčasťou konštrukcie boli nepochybne samotné „nožičky“ a ich napojenie na automobil. Garaž 54 opäť raz dokázala, že si právom zaslúži svoje milióny divákov a že Rusko je jednoducho životný štýl.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť