Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Fenomén takzvaných „kontaktérov“ je naozaj podivnou záležitosťou. Svoj rozkvet kontaktéri zažili najmä v 50. rokoch 20. storočia v Spojených štátoch, kde pre nich hrozba z možnej nukleárnej vojny a strach z lietajúcich tanierov, o ktorých prinášali svedectvá ľudia aj novinári, vytvorili vhodné podhubie.

Kontaktéri tvrdili, že dokážu komunikovať s členmi mimozemských civilizácií a že je ich úlohou zachrániť ľudstvo (ako inak) tým, že mu predajú dôležité poznatky získané od mimozemšťanov. Poďme sa dnes pozrieť na 5 slávnych hviezd kontaktérskeho neba.

1. George Adamski

George Adamski patrí v ufologických kruhoch zrejme k najznámejším kontaktérov. Sám sa označoval za filozofa, učiteľa, študenta a výskumníka. Narodil sa v roku 1891 v Nemeckom cisárstve a keď mal dva roky, jeho rodina emigrovala do Spojených štátov.

Tvrdil, že prvýkrát videl mimozemskú vesmírnu loď v roku 1946 aj so svojimi priateľmi. Adamski dodal, že sa mu ju podarilo aj vyfotografovať.

Jeho prvý priamy kontakt s mimozemšťanmi sa mal odohrať v roku 1952. Adamski v kalifornskej púšti opäť uvidel vznášajúcu sa vesmírnu loď, ktorá pristála a vyšiel z nej mimozemšťan – humanoid, ktorý sa predstavil ako Orthon. Tvrdil, že pochádza z Venuše. Mal dlhé blond vlasy, jemne hnedú pokožku a červeno-hnedé topánky. Adamski sa s ním dorozumieval telepaticky.

Orthon mu prikázal, aby varoval ľudstvo pred nebezpečenstvom nukleárnej vojny. Tieto stretnutia s Orthonom Adamski neskôr spracoval do podoby niekoľkých kníh. Tvrdil v nich napríklad aj to, že ho Orthon vzal na Venušu, kde Adamski podľa svojich slov objavil nádherné rozkvitnuté mestá a spoločnosť, ktorá žije v porozumení a láske.

Tvrdil, že obyvatelia Venuše ľudstvu často posielali odkazy a svojich poslov (jedným z nich mal byť aj Ježiš Kristus), aby nás varovali pred nebezpečenstvami a odovzdali nám niečo zo svojej múdrosti.

George Adamski sa stal populárnym v najrôznejších ezoterických a New Age kruhoch a usporadúval časté prednášky. Vedci ho však považovali za podvodníka, ním predložené fotografie boli podľa nich zjavne sfalšované a sám Adamski sa na smrteľnej posteli priznal, že si všetky dobrodružstvá s mimozemšťanmi vymyslel.

To sa, koniec-koncov, potvrdilo ešte za jeho života, keď ľudstvo vyslalo k Venuši prvé sondy, ktoré odhalili podmienky absolútne nezlučiteľné so životom. George Adamski je aj napriek tomu ešte aj dnes niektorými považovaný za skutočného kontaktéra. Zomrel v roku 1965 ako 74-ročný.

2. Billy Meier

Eduard Albert Meier, prezývaný Billy, sa narodil v roku 1937. Medzi fanúšikmi fenoménu UFO a kontaktérov je pomerne známou tvárou. Tvrdí, že už roky komunikuje s priateľskými mimozemšťanmi označovanými Plejaren.

Tieto stretnutia podľa neho začali v roku 1942, keď mal Billy päť rokov. Vtedy sa stretol so starým mimozemšťanom menom Sfath. Po jeho smrti v roku 1953 komunikoval s mimozemšťankami Asket a Semjase.

Neskôr sa zoznámil s Ptaahom a Nerou. Meier najprv tvrdil, že mimozemšťania pochádzajú z planéty Erra, ktorá sa nachádza v hviezdokope Plejád. Keď však vedci zistili, že tamojšie hviezdy sú príliš mladé nato, aby pri nich boli planéty, Billy vyrukoval s vysvetlením, že Erra sa v skutočnosti nachádza až kúsok za týmito hviezdami.

View this post on Instagram

This is ‘Billy’ Eduard Albert Meier, and today, February 3, 2018, is his 81st birthday. Here is a pencil drawing I did of his likeness back in 2013, with the photo reference I used, and some photos I took when I went to where he lives in Switzerland again this past summer. I have learned far more from this man in the past 10 years than anyone in my entire life, save for maybe my parents. I have learned that it is absolutely imperative to pay attention to and control my thoughts, and to nurture them in a healthy way, for it is their might which ultimately determine one’s destiny to the largest extent. I have learned the importance of persistence and hard work, and the many ways work relates to inner development and evolvement. I have learned the importance of interpersonal relationships between people. I have learned how to meditate. I have learned the true meaning of life, and am continually striving to evolve and develop my consciousness and mentality towards true love, peace, freedom, harmony, truth, knowledge and wisdom. It is completely impossible to get an accurate assessment of who this man is in a short amount of time, especially from third party sources who haven’t done their homework. The worst thing one can do is jump to a conclusion after a 30 minute search on the internet. He is not a guru, a cult leader, a religious figure, or any kind of megalomaniac whatsoever. On the contrary, he teaches to never be subservient to anyone, but instead, to take personal responsibility for one’s own thoughts and actions, to think critically, and to learn to be a true human being. He is trying to fulfill his self-imposed duty as a teacher. I have met him on 3 separate occasions in Switzerland, where I had loose interaction with him totaling a little over 3 weeks. Having written over 40,000 pages of very deep, consciousness-related evolutive information including over 50 books, there is literally a treasure trove of information in his literature. And no wonder, because the name “Eduard” means “guardian of the treasure.”

A post shared by Remington Robinson (@remingtonrobinson) on

Mimozemšťania Meierovi predali mnoho poznatkov, ktoré samotný Billy predstavil svojim fanúšikom v mnohých knihách. Podľa jeho slov ho obyvatelia Erry vzali na „výlety“ do minulosti aj budúcnosti, ako aj na svoju planétu. Prezradili Billymu, že je ďalším ľudským prorokom, podobne ako Ježiš či Mohamed, a jeho úlohou je oboznámiť ľudstvo s učením mimozemšťanov.

Meier vyprodukoval obrovské množstvo fotografií a filmov, ktoré majú zachytávať mimozemské taniere, ako aj samotných mimozemšťanov. Experti tieto údajné dôkazy skúmali a podľa nich ide o úmyselné podvrhy.

Údajné mimozemšťanky Asket a Nera boli v skutočnosti herečky Michelle DellaFave a Susan Lund z populárnej skupiny The Golddiggers. Kritici Meiera považujú za klamára, podvodníka a sektára. Billym Meierom sa celkom evidentne inšpiroval aj známy kontaktér z Čiech Ivo A. Benda.

View this post on Instagram

M45 – The Pleiades Editing in Astrophotography is almost never over. Yes, I post this one again, I am way happier with this?❤ ———– A very cold, but enjoyable night. Lot's of moon, a missed ISS transit, and 3 hours of RGB on these beautiful stars. Looking at the laptop preview outside, I can't get over how amazing they shine. Two videos are in planning, the one about this night, and the first Astrophotography Guide episode! Stay tuned! . ? Equipment Scope: Omegon 71/450Q Mount: Skywatcher HEQ-5 Pro Guide method: On axis GuideScope: Orion Mini Imaging Camera: ZWO ASI294 MCPRO Guide Camera: Altair GPCAM2 . ? Software Astrophotography Tool PHD Guiding 2 All Sky Plate Solver PlateSolve2 PixInsight Adobe Photoshop CC ASCOM . ? Object Information Catalog name: M45 RA/DEC: 03:48:12/24:07:01 Object type: Open Cluster/Reflection Nebula Distance to earth (ly):444 Distance to earth (kpc): 0.1 . ? Image Specs Lightframes: 90x120s Integrated time: 3 hours Filter: Astronomik CLS-CCD Calibration: 50x each frame type Subframe temperature: -20°C Resolution (pixels): 3882×2517 Resolution (arcminutes/pixel): 2.14 Bortle scale: 5-6 (Bright suburban sky) ____ . . . #Astrophotography #astronomy #telescope #deepsky #universe #milkway #space #night #dark #nightphotography #stars #pleiades #nebula #m45 #sevensisters #reflectionnebula #longexposure #Omegon #night_exlc #universe_dope #skywatcher #canon #altairastro #astrophoto #astrography #longexposure_shotz #astropic #pixinsight

A post shared by Tim Richter (@astroaddict_) on

3. Wayne Sulo Aho

Wayne Sulo Aho patril k mohutnej vlne údajných kontaktérov, ktorá sa vynorila hneď po Charlesovi Adamskim v 50. rokoch 20. storočia. Aho sa narodil v roku 1916 a k prvému kontaktu s členmi mimozemskej civilizácie podľa vlastných slov prišiel v roku 1927.

Samého seba „skromne“ označoval ako „kozmického majstra múdrosti“. Tvrdil, že je v kontakte s priateľskou rasou ľuďom podobných mimozemšťanov. Dorozumieval sa s nimi telepaticky a zhromažďoval okolo seba mnoho priaznivcov. Tým predával údajné mimozemské duchovné múdrosti.

Napokon založil vlastnú ufologickú náboženskú sektu nazvanú Church of the New Age. Aho zomrel v roku 2006 ako 89-ročný. Dnes je Aho, podobne ako Adamski, všeobecne považovaný za šarlatána a obratného manipulátora.

Wayne Sulo Aho was a 1950's "alien contactee" who claimed contact with extraterrestrial beings. He was one of the more…

Gepostet von John Greenewald am Dienstag, 7. August 2018

4. Claude Vorilhon

Claude Maurice Marcel Vorilhon, svojimi nasledovníkmi nazývaný Raël, sa narodil v roku 1946. Kedysi pracoval ako novinár a automobilový pretekár, ale v roku 1973 sa dal „na dráhu“ profesionálneho kontaktéra.

Tvrdil, že je v kontakte s mimozemšťanmi, ktorí si ho vyvolili za svojho proroka, a založil náboženské raeliánske hnutie. Vorilhon vo svojich knihách tvrdí, že celé ľudstvo vytvorili mimozemskí vedci pred 25-tisíc rokmi, a to pomocou manipulácie s DNA. Ľudia týchto vedcov nazývali Elohim, čo znamená „tí, ktorí prichádzajú z oblohy“.

Podľa Vorilhona sa títo mimozemšťania na Zem jedného dňa vrátia. Jeho samého vraj zobrali na svoju planétu, kde sa stretol s Budhom, Mojžišom, Ježišom a Mohamedom. Elohim žijú podľa Vorilhona v dokonalej rovnováhe, nepoužívajú peniaze, netrpia chorobami ani vojnami. Vorilhonove učenie kladie veľký dôraz na výskum DNA a klonovanie človeka.

Členovia sekty v roku 2002 tvrdili, že sa im podarilo naklonovať dievčatko, ktoré pomenovali Eva. Experti sa zhodli, že ide o podvod.

5. Orfeo Angelucci

Orfeo Angelucci je ďalšou „hviezdou“, ktorá dostala svoju šancu zažiariť po tom, čo svetu predstavil svoje učenie George Adamski. Aj Angelucci, ktorý sa narodil v roku 1912, patril k jeho vyznávačom a neskôr sa sám vyhlásil za kontaktéra.

Podobne ako Adamski a iní kontaktéri, aj Angelucci tvrdil, že sa stretáva s predstaviteľmi priateľskej mimozemskej civilizácie, ktorí vyzerajú podobne ako ľudia. Svoje zážitky s nimi zhrnul napríklad v knihe The Secret of the Saucers z roku 1955. Mimozemšťania boli podľa neho na omnoho vyššej úrovni ako ľudia a kládli veľký dôraz na spiritualitu.

This is a picture of Orfeo Angelucci. While working for Lockheed in Burbank in the 1950s, Orfeo was repeatedly contacted…

Gepostet von The Astonishing Legends Podcast am Freitag, 2. Juni 2017

Títo mimozemšťania ho dokonca mali „teleportovať“ do tela jedného z nich. Angelucci tak prežil týždeň medzi ostatnými mimozemšťanmi v spoločnosti, ktorá sa nachádzala na veľkom asteroide. Ten mal byť pozostatkom pôvodnej planéty, ktorá ale bola zničená.

Tvrdil, že sa stretol s mnohými inými mimozemšťanmi, ale napríklad aj s Ježišom Kristom. Orfeo Angelucci vydal počas svojho života množstvo kníh a dokázal okolo seba zhromaždiť pomerne veľký zástup priaznivcov (podobne ako iní kontaktéri), dnes je však už považovaný za šarlatána a podvodníka.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.