Tvrdia, že komunikujú s mimozemšťanmi. Toto sú najznámejší UFO kontaktéri (2. časť)

Ďalšia várka ľudí, ktorí tvrdia, že ľudstvu odovzdávajú (či odovzdávali) správu priamo od mimozemšťanov.

Zdroj: © Shutterstock

Prvú päticu takzvaných kontaktérov sme ti už na EMEFKA predstavili v našom predchádzajúcom článku. Toto podivné panoptikum však skrýva viacero ďalších podivných postavičiek. Mnohé z nich už upadli do zabudnutia, keď záujem o kontaktérov s mimozemšťanmi utíchol, ale stojí za to si ich pripomenúť.

Kontaktéri boli zaujímavým fenoménom najmä v 50. rokoch v Amerike. Stretnúť sme sa s nimi však mohli aj v iných končinách sveta, vrátane Českej republiky a čiastočne aj Slovenska. Poďme sa teda spoločne pozrieť na ďalších 5 samozvaných kontaktérov s mimozemskými civilizáciami.

1. Gabriel Green

Gabriel Green sa narodil v roku 1924 a začiatkom 50. rokov naskočil na vlnu kontaktérov a začal tvrdiť, že komunikuje s priateľskými, ľuďom podobnými mimozemšťanmi. Údajne sa s nimi dorozumieval telepaticky a podľa jeho tvrdení mu dovolili ovládať vesmírnu loď a zaviedli ho aj na viacero planét. Je jasné, že sa v týchto tvrdeniach inšpiroval populárnejším Georgeom Adamskim, ktorý patril k najznámejším kontaktérom 50. rokov.

Green sa v roku 1960 dokonca pokúšal dostať do vrcholovej politiky, konkrétne mal zálusk rovno na funkciu amerického prezidenta, a to hneď dvakrát (druhýkrát v roku 1972). Tvrdil, že reprezentuje stranu Universal Flying Saucer Party a kandidoval aj do Senátu. Neúspešne.

Vo svojich knihách a prednáškach sa zaoberal témami reinkarnácie, nadprirodzena a ezoteriky, teda učením, ktoré mu odovzdali spomínaní mimozemšťania. Keď boom kontaktérov utíchol, Green zmizol z verejného života a v roku 2001 ako 76-ročný zomrel.

Gepostet von La esquina de lo Paranormal am Mittwoch, 29. März 2017

2. Daniel Fry

Daniel William Fry sa narodil v roku 1908. K prvému incidentu s mimozemšťanmi podľa jeho slov došlo v roku 1949 v Novom Mexiku. Fry skončil v práci a chystal sa vyraziť na oslavy 4. júla, ale zmeškal autobus. Vtedy pred ním pristála vesmírna loď a on bol pozvaný na palubu.

Zoznámil sa s pilotom menom Alan, ktorý mu mal predať nové informácie o fyzike či dávnej histórii Zeme. Fryove tvrdenia sa stretli s veľkou dávkou skepsy a on sám nedokázal prejsť ani detektorom lži.

The Dr Daniel Fry Ufo Incident, happened in the New Mexico, white sands missile proving range, he was a multiple…

Gepostet von Jason Gleaves am Dienstag, 23. Juli 2013

Fotografie, ktoré vydával za dôkazy a na ktorých malo byť vyfotené UFO, sa ukázali byť falošné. To však Fryovi nebránilo vydať o svojich zážitkoch knihu a založiť združenie Understanding Inc. Podarilo sa mu okolo seba zhromaždiť pomerne veľkú skupinu nasledovníkov, s ktorými sa delil o svoje zážitky s mimozemšťanmi a ich učenie.

Mnohí ho považovali za sektára, hoci Fry náboženský charakter svojho hnutia odmietal. Vydal viacero kníh, poskytol tisíce prednášok a objavil sa aj v televízii či rozhlase. Fry zomrel v roku 1992 vo veku 84 rokov.

3. Ivo A. Benda

Kontaktéri nie sú len americkým fenoménom, nájdeme ich aj v našich končinách. Je to aj prípad Iva A. Bendu, rodáka z českého Olomouca. Narodil sa v roku 1961 a istý čas mu bola venovaná pomerne veľká pozornosť.

Benda je zakladateľom sekty Vesmírní lidé a vo svojom učení sa celkom viditeľne inšpiroval tvrdeniami Billyho Meiera (ktorého sme si predstavili v minulom článku). Ten sa však od Bendu dištancoval. Benda tvrdí, že komunikuje s humanoidnými mimozemšťanmi, ktorí žijú v hviezdokope Plejády a sú označovaní aj ako „anjeli svetla“.

Gepostet von Josef Kouba am Sonntag, 11. August 2019

Medzi najznámejšie postavy patria Aštar Šeran či Ptaah. Benda s nimi komunikuje od roku 1997 a o svojich kontaktoch napísal mnoho kníh. So žiadosťou o stretnutie s mimozemšťanmi dokonca v roku 2001 oslovil vtedajšieho českého prezidenta Václava Havla a slovenského prezidenta Rudolfa Schustera.

Od roku 2005 žije Benda na Slovensku a od istého času záujem o jeho Vesmírnych ľudí utíchol. V roku 1999 mu Český klub skeptiků udelil anti-cenu Bludný balvan, ktorú jej členovia udeľujú ľuďom či organizáciám za pseudovedeckú činnosť a šarlatánstvo.

4. Dana Howard

Dana Howard tiež patrí k veľkému množstvu kontaktérov, ktorí sa vyrojili v 50. rokov v Amerike. Inšpirovaná Georgeom Adamskim tvrdila, že počas jednej seansy v roku 1955 sa jej podarilo „vyvolať“ mladú mimozemšťanku z Venuše.

Howard následne tvrdila, že je v kontakte s mimozemskou civilizáciou z tejto planéty. Na Venušu neskôr sama vyrazila, vydala sa za jedného z tamojších mužov a vychovala tam rodinu. Napísala viacero kníh, ktoré sa zaoberali rôznymi ezoterickými praktikami. Tie mali ľudskej rase pomôcť vo vývoji na ďalší stupeň.

Tvrdenia Dany Howard nevybočujú z klasickej línie ostatných kontaktérov, vlastne sa dá povedať, že sa len zviezla na ich úspechu.

Women From VenusContactee Dana Howard had several encounters with Diane, an entity who told Dana she came from…

Gepostet von The truth about Aliens and Ufos am Freitag, 2. August 2013

Jej divoké tvrdenia o živote na Venuši sa ukázali ako úplný nezmysel hneď po tom, čo Zem vyslala k planéte prvé sondy. Tie odhalili, že na povrchu Venuše sa pohybuje teplota v číslach 400 – 500 stupňov Celzia, takže akýkoľvek inteligentnejší život je na planéte vylúčený.

5. Aladino Félix

Aladino Félix, známy aj pod pseudonymom Dino Kraspedon, sa narodil v roku 1905 v Brazílii. Vo svojej knihe z roku 1959 vyhlasoval, že sa stretol s mimozemšťanom z planéty Jupiter priamo vo svojom dome.

Ten mu poskytol mnohé informácie z fyziky a ostatných vied a rovnako mu dal rady o tom, ako zlepšiť ľudstvo ako také. Félix sa neskôr stal vodcom podivnej polovojenskej sekty a vyhlásil sa za mesiáša židovského ľudu.

Aladino Felix was a cult leader and terrorist who insisted that UFOs from Jupiter would someday help him take over the…

Gepostet von Bizarre and Grotesque am Montag, 2. Dezember 2019

Tvrdil, že Zem je bojiskom dvoch síl – tí dobrí mali pochádzať z planéty Jupiter a tí zlí z Venuše. Na konci tejto vojny sa mal práve Félix stať uctievaným mesiášom celého sveta. Félix sa podieľal na niekoľkých teroristických útokoch, pri ktorých spolupracoval s brazílskym diktátorským režimom.

Tieto útoky mali byť vykonané ako takzvaná „operácia pod falošnou vlajkou“, teda tak, aby vyvolali dojem, že ich vykonal niekto iný. Félix bol napokon zatknutý a za terorizmus si odsedel tri roky vo väzení. Zomrel v roku 1985 ako 80-ročný.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 desivých experimentov, ktoré zabudli na morálku a pobúrili spoločnosť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME